Через фото у хіджабі кандидатці від партії Макрона заборонили балотуватися

13.05.2021, 18:03
Світові
Через фото у хіджабі кандидатці від партії Макрона заборонили балотуватися - фото 1
Партія президента Франції Еммануеля Макрона заборонила мусульманці Сарі Земмахі балотуватися кандидатом у депутати від партії на місцевих виборах, бо вона знялася в мусульманському хіджабі для рекламного буклета.

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на The Independent.

У партії "Вперед, республіко!" заявили, що лінія політичної сили полягає в тому, що у світській Франції не має бути місця для відкритого відображення релігійних символів у виборчій кампанії.

"Ця жінка не буде кандидатом від "Вперед, республіко!" - заявив генсек партії Станіслас Ґеріні.

Французьке законодавство не забороняє носити хіджаб чи інші релігійні символи на зображеннях, які з'являються на рекламних листівках. Проте факт вилучення кандидатки показує, як місце ісламу у французькому суспільстві стало делікатним питанням напередодні президентських виборів наступного року. Головний виклик для переобрання Макрона на пост президента буде від крайніх правих.

Макрон, який пишався багатокультурним і етнічно різноманітним складом своєї партії після перемоги на виборах 2017-го, попередив тепер про зростаючу загрозу ісламського сепаратизму для основних світських цінностей Франції та єдності республіки. Критики звинувачують главу держави, що таким чином бореться за голоси крайніх правих, посилюючи риторику правих.

Проблеми навколо плаката розпочалися, коли другий номер у крайній правій партій "Національний фронт" Джордан Барделла, написав у Twitter реакцію на плакат: "Так ви боретеся з ісламським сепаратизмом?"

Генсекретар "Вперед, республіко!" Герін відповів на це прямо в Twitter, зажадавши відкликати листівку, або щоб Земмахі втратила підтримку партії.