Через пандемію коронавірусу зустрічі Тезе цьогоріч не буде: призначено нову дату

13.08.2020, 11:12
Світові
Місцем цьогорічної зустрічі Тезе повинен був стати Турин. Однак через COVID-19 після проведених консультацій з Церквами та владою Турина вирішено зустріч перенести.

Отож визначена нова дата зустрічі спільноти Тезе - з 28 грудня 2021 року по 1 січня 2022 року в Турині (Італія).

Через пандемію коронавірусу зустрічі Тезе цьогоріч не буде: призначено нову дату - фото 56856

 

Щорічні європейські зустрічі молоді є частиною «паломництва довіри на землі», яку очолює Тезе вже більше сорока років. Молоді люди, які беруть участь у цих зустрічах, збираються разом, щоб бути частиною місцевої Церкви протягом кількох днів, а також обговорити такі теми, як розуміння між народами, мир, питання віри та соціальної прихильності.

Одна з цілей зустрічей Тезе полягає в тому, щоб дати можливість молодим людям відчути Церкву як місце дружби, гостинності та спілкування. Самим своїм існуванням спільнота Тезе є свідченням примирення між розділеними християнами і відокремленими народами.

Історична довідка
Тезе – міжконфесійна монаша спільнота, що виникла в 40 рр. ХХ ст. Її засновник брат Роже, був швейцарським протестантом, який переїхав до Франції. Щоб допомагати біженцям в поділеній війною країні, він купив покинутий будинок в невеликому селі Тезе на півдні Бургундії. Переховувати біженців, серед яких були також євреї і дбати про їхнє харчування, брату Роже допомагала його сестра Женев’єва. Згодом до них прилучилися також інші молоді люди. Після закінчення війни, ця невелика спільнота почала опікуватися дітьми-сиротами.

За задумом брата Роже, покликанням цієї спільноти є життя в убогості і простоті, базованих на Євангелії, єднання не тільки з найубогішими, але також людей, що належать до різних християнських конфесій. На Великдень 1949 р. перші брати, що були протестантами, складають вічні монаші обіти. Вони присягають безшлюбність, спільність майна і життя в простоті згідно Євангелії. В 1953 р. виходить статут спільноти.

Сьогодні спільнота Тезе налічує близько 100 братів, серед яких крім вірних різних протестантських Церков є багато католиків. Брати також належать до різних націй і тому є реальним свідченням єднання. Єднання проявляється і в розділенні життя з найубогішими, починаючи вже з 1952 р. брати проживають разом з убогими в різних країнах світу. В серпні 2005 р. брат Роже був убитий і його наступником став брат Алоїз.

Екуменічна монаша спільнота дуже швидко привернула увагу молоді і від початку 50 рр. сюди приїжджали молодіжні групи з усього світу. Щоб не замикатися лише на Франції, брати вирішили проводити подібні молодіжні зустрічі в різних містах поза межами країни. Починаючи з 90-х рр. в цих зустрічах беруть участь також українці.

Теги: #Тезе