Чергова облава на Свідків Єгови з арештами відбулася в Росії

17 квітня, 12:51
Світові
Чергова облава на Свідків Єгови з арештами відбулася в Росії - фото 1
Щонайменше за 12-ма адресами Свідків Єгови і Іжевську пройшли обшуки 14 квітня. Як повідомляє кореспондент Порталу "Credo.Press" з посиланням на джерело в середовищі російських свідків Єгови, після обшуків було затримано шістьох чоловіків у віці від 31 до 56 років, двоє з них поміщені під варту. Віруючих звинувачують за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація екстремістської діяльності).

Джерело: Credo.press

Під час обшуку в будинку 46-річного Петра Мацоли силовики «виявили» Біблію, внесену до списку екстремістських матеріалів, однак віруючий заявив, що ця книга йому не належить. За його словами, ще до початку обшуку в його відсутність до нього в будинок проникли співробітники ФСБ і ще однієї спецслужби. У Петра було вилучено електронні пристрої, банківські картки, листівки та особисті записи.

На наступний день в СІЗО виявилися 35-річний Максим Дерендяев і 38-річний Олександр Кутін. 47-річного Сергія Ашихмина відпустили без обрання йому запобіжного заходу.

Слідчі дії проводив слідчий з особливо важливих справ П.С. Марін. Це вже друга справа проти Свідків Єгови в Удмуртії: в сусідньому Воткінську з 20 січня переслідують ще двох віруючих. Один з них перебуває в СІЗО № 1 Іжевська.
Верховний суд РФ визнав у 2017 році екстремістськими і ліквідував всі 396 російських релігійних організацій Свідків Єгови, після чого в різних регіонах країни почалися переслідування рядових віруючих за кримінальними статтями.