Чергового священика РПЦ заборонили у служінні

Священика Російської Православної Церкви з міста Рязань відсторонили від звершення богослужінь за “негідну поведінку”, пише “62инфо” з посиланням на російські ЗМІ.

Чергового священика РПЦ заборонили у служінні - фото 67685

 

Про яку саме "негідну повіденіку" не йдеться, але у серпні минулого року Синод РПЦ вирішив забороняти служіння священикам, монахам та інших священнослужителям за розголошення інформації ЗМІ без благословіння Патріарха Кирила (Гундяєва). Існує в РПЦ і практика позбавлення сану через критику Патріарха.

У повідомленні йдеться, що відповідне рішення було ухвалене у відношенні єрея Антонія Єфімова під час зібрання духовенства у храмі Михаїла Архангела Єрмишинського благочинія.

Клірику заборонили носіння хреста та священничого облачення, а також здійснювати єрейське благословення. Окрім цього, він звільнений від обов’язків настоятеля Успенського храму села Мердушь.

Відомо, що у рішенні єпархіальної ради мова йде про “систематичну негідну поведінку”, яка несумісна з образом священнослужителя РПЦ.

Нагадаємо, в грудні минулого року Синод РПЦ позбавив права носіння архієрейського облачення Череповецькому єпископу РПЦ Флавіану (Мітрофанову).

Раніше протоєрея РПЦ Віктора Рибалкіна заборонили в служінні і звільнили з посади настоятеля храму Покрови Богородиці за критику предстоятеля РПЦ і підтримку позбавленого сану Сєргія Романова.

Як РІСУ інформувала, єпархіальний церковний суд Москви позбавив сану протодиякона Андрія Кураєва. Таке рішення прийняли через «образливу характеристику», яку дав Андрій Кураєв у своєму «Живому журналі» про померлого від коронавірусу настоятеля Єлоховського собору Олександра Агейкіна.

Після смерті Агейкіна Кураєв написав пост в «Живому Журналі», в якому назвав померлого священника «тупим кар’єристом, який зробив кар’єру в сфері ВІП-сервісу». Агейкин помер від COVID-19 в ніч на 21 квітня.
За словами експертів, Кураєва покарали за його погляди, а ситуація з Агейкіним стала лише приводом. Суд також побачив у заявах Кураєва «ознаки хули на Церкву» і ознаки «наклепницької діяльності».