Чернігівська єпархія УПЦ МП судитиметься за продовження безоплатного користування храмами
Про це у коментарі Суспільному повідомив адвокат Чернігівської єпархії УПЦ Олександр Шамко.
"З рішенням суду ознайомилися, плануємо оскаржувати в апеляційному порядку. В рішенні суду нас не влаштовує все. Починаючи від того, що роозгляд справи був проведений без нашої участі і закінчуючи тим обгрунтуванням, яке було зроблено судом".
Мова йде про розгляд справи по суті, що відбувся в Господарському суді в Чернігівській області 23 січня. Засідання було призначене на 12:30, через повітряну тривогу його відклали до закінчення тривоги.
Адвокат УПЦ МП Олександр Шамко був присутній в залі суду до початку повітряної тривоги. Коли тривогу оголосили в Чернігівській області суддя у справі Марія Демидова повідомила, що засідання розпочнеться за 15 хвилин після відбою тривоги. Після відбою тривоги в суді чекали на появу адвоката УПЦ МП Олександра Шамка, але він на телефонні дзвінки не відповідав, а в зазначений час до зали суду не з’явився, тому справу слухали без його участі.
Під час слухання справи пролунала ще одна повітряна тривога, в.о. директора НАІЗ "Чернігів стародавній" Андрій Лісовий, який був в залі суду написав заяву, що далі можна слухати справу без його участі.
Рішення суду в реєстрі судових рішень на сьогодні (станом на 26 січня, — ред.) неопубліковано.
Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики на своєму сайті 24 січня повідомило, що Господарський суд Чернігівської області 23 січня відхилив позов у двох справах Чернігівської єпархії УПЦ МП щодо продовження договорів безоплатного користування Спасо-Преображенським собором та комплексом споруд Троїцького монастиря.
Чернігівська єпархія звернулася до суду у березні 2023 року із вимогами зобов’язати "Чернігів Стародавній" продовжити договори безоплатного користування храмами.
Тоді представники УПЦ МП наполягали на тому, що мають право на безоплатне користування храмами, посилаючись на Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації".
Загалом, Спасо-Преображенським собором, а також Троїцьким та Успенським соборами Єлецького монастиря представники УПЦ МП користувалися майже 30 років.