Чернівецька облрада просить керівництво держави заборонити УПЦ МП

29.12.2022, 08:47
Держава
Чернівецька облрада просить керівництво держави заборонити УПЦ МП - фото 1
Депутати Чернівецької обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету Міністрів щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з Московським Патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України. За відповідне рішення проголосували 33 обранців, троє — проти, двоє утрималися.

За даними облради, у зверненні, зокрема, вказано, що Російська Православна Церква в Україні, яка іменує себе «Українською Православною Церквою», є підпорядкованою Кремлю структурою та неодноразово виявляла свою антидержавну позицію.
До війни ця організація масштабно просувала ідеї «русского мира», «братства» з Росією, роздмухувала внутрішні протиріччя в українському суспільстві на релігійному ґрунті.

Депутати обласної ради звернулися до вищого керівництва держави щодо:

- розробки механізму заборони УПЦ МП та внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» стосовно заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої перебуває за межами України в державі, яка визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України;

- забезпечення невідкладної реєстрації документів релігійних організацій громад, які змінили підпорядкування у канонічних та організаційних питаннях, ухваливши рішення про перехід до Православної Церкви України; забезпечення швидкого та дієвого реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором і здійснення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів Російської Православної Церкви в Україні (УПЦ МП).

- забезпечення швидкого та дієвого реагування правоохоронних органів на всі виявлені факти співпраці з агресором і здійснення антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів Російської Православної Церкви в Україні (УПЦ МП).