Чи будуть вихідні на Великдень 2024

11 квітня, 11:40
Культура
Чи будуть вихідні на Великдень 2024 - фото 1
Великдень в Україні — це державне свято, присвячене події воскресіння Христа. У 2024 році християни східного обряду святкуватимуть Великдень 5 травня.

Джерело: News Voice

Відповідно до традицій, Воскресіння Христове завжди святкується у неділю, тому, згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю, українці отримують додатковий вихідний день у понеділок.

Зазначимо, що під час дії воєнного стану (який був подовдений президентом України Володимиром Зеленським з 14 лютого до 13 травня 2024 року), додаткові вихідні дні скасовуються. Отже, більшість українців повинні будуть працювати в понеділок, 6 травня. Проте, роботодавці можуть встановити власні дні відпочинку для співробітників за своїм розсудом, тому це залежить від кожної конкретної компанії.

Варто зазначити, що Великдень відкриває двері до багатьох інших свят, які святкуються залежно від дати Воскресіння Христового, таких як Вознесіння, День святого Духа та Трійця (Зелені свята). Офіційний вихідний встановлено лише для останнього свята. Трійцю у 2024 році українці східного обряду будуть святкувати у неділю, 23 червня. Таким чином, у понеділок, 24 червня, слід очікувати додатковий вихідний день. Проте, чи буде він наданий, наразі невідомо, оскільки це залежить від подовження або зняття воєнного стану.