• Головна
  • Новини
  • Чиновник з Офісу президента виступив проти перейменування УПЦ МП...

Чиновник з Офісу президента виступив проти перейменування УПЦ МП

12.04.2020, 12:50
Перший заступник глави Офісу президента Сергій Трофімов вважає перереєстрацію Української Православної Церкви Московського Патріархату УПЦ МП тиском.

Перший заступник глави Офісу президента Сергій Трофімов вважає перереєстрацію Української Православної Церкви Московського Патріархату УПЦ МП тиском.

Про це Сергій Трофімов сказав в інтерв’ю «Главкому» у відповідь на запитання про те, чому в Україні не виконується закон (№ 5309), який передбачає, що релігійна організація, яка має центр в іншій країні, повинна у своїй назві вказати цей факт. Посадовець також зазначив, що цей закон оскаржується в суді.


Сергій Трофімов вважає, що така вимоги УПЦ МП, яка мала б виконати закон і змінила назву, - це тиск. Терміни виконання вимог закон сплили ще в минулому році.

«Українська Православна Церква звертається і каже, що нам не потрібно ніяких преференцій чи особливого ставлення. Все, що нам потрібно, – аби на нас не тиснули, як в попередні роки. Це все, про що просять вони», – розповів Трофімов.

Посадовець підкреслив, що в Московській Церкві служать українські священники, українські монахи і прихожани, які є громадянами України.

Трофімов сказав, що не давав і не даватиме вказівок держадміністраціям застопорити процес перереєстрації релігійних громад. «Перебуваючи на своїй посаді, я не даю команд на чиюсь користь і професійно не займаюсь цими процесами. Але, як віруюча людина і громадянин, я, звісно ж, буду відстоювати законність у вирішенні церковних питань. Я отримую багато листів і звернень щодо незаконної перереєстрації з тиском на місцях. Тому головам ОДА ставиться завдання слідкувати за законністю цих процесів», – сказав Трофімов.

А на запитання про те, чому процес переходу релігійних громад до помісної Православної Церкви призупинився, чиновник відповів, що «ця історія, на жаль, була дуже політизована». «Люди самі вирішують, до якої конфесії належати і якого віросповідання бути. Але політично ці маніпуляції з приводу Московської церкви та інших вигадані, розкручені і насаджені, на жаль», – сказав Трофімов.