Чиновник звинуватив розколяду у поширенні ковіду на Франківщині

19 лютого, 10:58
Держава
Чиновник звинуватив розколяду у поширенні ковіду на Франківщині - фото 1
На Прикарпатті вважають, що найбільшою причиною спалаху коронавірусної хвороби стали масові зібрання для колядування. Про це сказав начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Роман Гурський.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Коли ви у масці відбули у храмі Службу і пішли додому, безумовно, є ймовірність зараження. Але коли ми отримали розколяду, то були в шоці. Бо на всіх Богослужіннях ще люди в масках, і священики дотримуються вимог причастя, дезінфікують ложку… Втім, коли сходяться з двох сіл у будинок культури, чи народний дім, чи у великий храм, і всі знімають маски і колядують, то тут імовірність зараження з 10 зростає до 100", - прокоментував ріст захворюваності в області Роман Гурський.

Він додав, що ще однією причиною спалаху коронавірусної інфекції в області можна вважати масові святкування, особливо велелюдні весілля, на які приїжджає багато людей з різних регіонів.

Третім чинником збільшення кількості захворювання на коронавірус у Держпродспоживслужбі вважають міграцію людей.

17 лютого Івано-Франківська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 22 до 28 лютого запровадила на території регіону карантину "червоного" рівня через стрімке поширення коронавірусу.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Івано-Франківській (753), Вінницькій (581) областях, у м. Києві (544), Чернівецькій (458) і Львівській (422) областях.

В Украіні на ранок 19 лютого зафіксовано – 6 531 новий випадок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, одужали 5 857 людей, померли 120 пацієнтів,

Розколяда – це традиція проводів різдвяних свят. Традиційно, розколяда починається 15 січня і триває до Стрітення.