• Головна
  • Новини
  • Члени ВРЦіРО з Папським посланцем говорили про співпрацю заради миру на сході України...

Члени ВРЦіРО з Папським посланцем говорили про співпрацю заради миру на сході України

10.12.2014, 14:58
Члени ВРЦіРО з Папським посланцем говорили про співпрацю заради миру на сході України - фото 1
На зустріч прибули абсолютно всі представники ВРЦіРО крім представників УПЦ (Московського Патріархату), які ніяким чином не відповіли на запрошення. Це був перший раз, коли представники Московського Патріархату не прийшли на засідання Ради.

exklusiv.gifВ середу, 10 грудня, Київ вперше зустрічав спеціального представника Ватикану і Папи Римського кардинала Крістофа Шенборна. Представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій на території парку Софії Київської мали змогу подякувати архиєпископу Віденському та примасу Австрії за таку честь та прояв солідарності з Україною. Особливістю зустрічі стало відзначення 25-річчя легалізації Української Греко-Католицької Церкви, про що зазначив сам Папський легат.

ВРЦ.jpg

На зустріч прибули абсолютно всі представники ВРЦіРО крім представників УПЦ (Московського Патріархату), які ніяким чином не відповіли на запрошення. Це був перший раз, коли представники Московського Патріархату не прийшли на засідання Ради.

ВРЦ_0.jpg

ВРЦіРО в Україні – унікальний об’єднавчий орган. В цьому ми ще раз переконались, коли в різних країнах світу нам розповідали, що дуже здивовані такій співпраці між релігійними організаціями. Але сьогодні ми переживаємо важкий час агресії з боку нашого доброго сусіда – Росії. І для того, щоб не почалась Третя світова війна, ми хочемо вирішити питання мирним шляхом. Ми можемо примусити агресора піти на перемир’я. Ми мусимо впливати на ситуацію спільними зусиллями, щоб захистити справедливий мир та діяти по правді”, – розпочав зустріч Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет.

ВРЦ_3.jpg

Кардинал Крістоф Шенборн передав вітання та співчуття українському народу від імені Папи Франциска, почавши свою промову з кількох слів українською. Він передав слова Папи Римського, зазначивши, що ВРЦіРО успішно підтримує місію єднання всіх релігій та забезпечує свободу віросповідання. Також окремо Папа просив пригадати 25-у річницю легалізації УГКЦ, яка «як й інші релігії довго страждали за часів насадження політики атеїзму».

ВРЦ4.jpg

«Я не дипломат, але я єпископ. Тому буду говорити вільно, між братами. Історія наших Церков не має ставати тягарем для вірних сьогодення. Ми всі маємо історію з багатьма ранами. Але люди, що живуть сьогодні, не винні за вчинки минулого і ми мусимо дати таке свідчення для релігій. Тому УГКЦ заслуговує на таку ж саму повагу, як й інші Церкви. Сумно, що провини минулих років стають причинами конфліктів вже за сучасних умов. Тому я закликаю трактувати діяльність організацій за вчинками, які скоєні сьогодні. І прекрасно, коли ми просимо прощення один в одного, як це робив святий Іван Павло II. Релігії мають стояти поруч для розбудови країни, також їхня місія полягає в загоєнні ран. Глибока набожність українського народу є сигналом щодо подібного розвитку. І тому я передаю особисте благословення Україні від Папи Римського Франциска», – додав кардинал особисто від себе.

ВРЦ_5.jpg

Предстоятель УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) нагадав, що у вересні Синод звернувся особисто до Папи Франциска з проханням написати листа у відповідь на ситуацію в Україні. І він тоді відгукнувся, тепер ще й відправивши до нас власного легата: «Ми хочемо подякувати, що святий отець боліє болями нашого народу та лишається поруч з нами. Сьогодні страждають біля 5 мільйонів українців в Донбасі, близько 500 000 були змушені покинути свої домівки. У нас також назріває гуманітарна катастрофа, коли люди гинуть не лише від куль, а й від холоду та голоду. Але ми є разом з народом і не стаємо на один бік політики, а рухаємось разом з людьми та переймаємось їхнім болем».

Солідарність та підтримку допомоги з боку мусульман засвідчив голова ДУМУ, шейх Ахмед Тамім. За його словами, ВРЦіРО – це зразковий приклад єдності для суспільства. Водночас він додав, що проблема конфлікту торкається вже не лише українців: «Проблема вже вийшла за рамки біди нашого народу і тому потребує реакції та підтримки з боку міжнародної спільноти. Небезпечно, коли політизується релігія для досягнення брудних цілей. Особливо коли на Сході використовується релігійний, насамперед ісламський чинник для загострення протистояння. Засвідчую, що ми бажаємо вийти зі складної ситуації мирним шляхом».

Посилення спільної праці заради єдності та примирення підтримали й представники Українського Біблійного товариства в обличчі Григорія Коменданта, юдейської спільноти від імені Геннадія Білорицького, Вірменської Апостольської церкви в Україні та УАПЦ. Вони ще раз подякували кардиналу Шенборну за візит та підтримку з боку Ватикану, сподіваючись на спільну працю заради досягнення миру.

Співпрацю релігійних організацій та держави без взаємного втручання в особисті справи підтвердив радник Президента України Юрій Богуцький: «ВРЦіРО – унікальна організація, яка співпрацює з владою. Однак влада ніяким чином не тисне та не впливає на її діяльність, підтримуючи тільки спільні ініціативи. Українська поважає абсолютно всі релігії, а віросповідання політиків жодним чином не впливає на наш діалог. Ми завжди раді співпраці та зустрічам та вдячні за таку повагу з боку кардинала».

Керівництво Ради ще раз подякувало представнику Папи Римського за високу честь та надію на подальшу співпрацю з Ватиканом та всією Європою. Сам кардинал Крістоф Шенборн пообіцяв, що така праця буде налагоджена. Після цього він зустрінеться особисто з Президентом Петром Порошенком.