Чотири з вісімнадцяти: У ПЦУ прокоментували "антиукраїнську" заяву кіпрських єрархів

Москва та її сателіти зараз розганятимуть «заяву» чотирьох єрархів, які «категорично не згідні» з визнанням ПЦУ та вимагатимуть «скликання Синоду».

Про це написав у себе на Фейсбуці речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

Чотири з вісімнадцяти: У ПЦУ прокоментували 'антиукраїнську' заяву кіпрських єрархів - фото 60604

 

"Кожен може порахувати, скільки складають 4 з 18 та зробити висновок, чи зможуть ці чотири єрархи досягти переваги їхньої (точніше - промосковської) позиції.

А ще слід взяти до уваги, що очевидно Архиєпископ Кіпру добре знає внутрішнє налаштування у власній Церкві, а тому ніколи б не зробив сьогоднішнього кроку, якби не був впевнений, що в цьому спирається на підтримку переважної більшості", - зауважив єрарх.

«Моя позиція найперше служить Православ‘ю, а потім Церкві Кіпру» - зазначив Архієпископ Хризостом у коментарі агенції новин. Також він переконаний, що всі Предстоятелі, за виключенням Кирила, вИзнають його правоту. «Моя позиція служить не окремим особам, а Церкві» - нагадав речник ПЦУ слова Архієпископа Кіпрської Церкви.

Архиєпископ Євстратій зазначив, що Предстоятель Церкви Кіпру пообіцяв скликати засідання Синоду, якщо буде прохання про це, викладене згідно зі Статутом Церкви. На такому засіданні має бути розглянутий текст листа, яким Архиєпископ планує інформувати Вселенського Патріарха про рішення і дії, які відбулися.

"Архиєпископ передбачає, що зміст листа буде підтриманий Синодом - якщо не одноголосно, то більшістю.
Отже, всі заяви та протести - не більше, ніж ритуальна спроба тісно пов‘язаних з Москвою ієрархів прикрити свою поразку у дворічній боротьбі проти визнання ПЦУ з боку Церкви Кіпру", - наголосив речник ПЦУ Євстратій (Зоря).