«Де немає українського голосу, там звучить голос Папи Франциска про Україну» – митрополит Борис Ґудзяк

19 вересня, 09:27
Україна і світ
«Де немає українського голосу, там звучить голос Папи Франциска про Україну» – митрополит Борис Ґудзяк - фото 1
Папу Римського Франциска і надалі слід переконувати та більше працювати з подолання амбівалентної позиції Ватикану щодо російсько-української війни.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив Борис Ґудзяк - митрополит Української Греко-Католицької Церкви, очільник архиєпархії у Філадельфії (США).

"Папа Франциск дуже хотів передати Синодові єпископів УГКЦ, що він є з Україною. Папа прилюдно як лідер понад мільярда католиків у світі 226 разів говорив про Україну. Він передав нам 226 своїх публічних висловів, тобто він прилюдно як лідер понад мільярда католиків у світі 226 разів говорив про Україну, її терпіння. Я не знаю, лідер якої країни так часто про це говорив", - розповів митрополит Борис.

Митрополит Борис зауважив, що на боці України увесь католицький світ: католики дуже відкрито поставилися до українських біженців у Польщі, Словаччині, також у США, де президент – католик, 30% палати представників – католики, 25% католиків у сенаті, а католики становлять 22 % населення у США.

"Дякуючи Богу, мільярд католиків нас підтримує, зокрема в країнах-сусідах, які реально допомагають Україні в обороні, економіці та гуманітарних питаннях", - наголосив єрарх.

"Це дуже важливо, що Папа говорить про Україну і там, де наше представництво немічне – Африка, Південна Америка", - вважає Митрополит Борис.

На запитання, як зробити Папу Франциска справжнім амбасадором України у світі, владика Борис відповів:

"Читайте його тексти. Деякі виступи є проблематичними, і Папа сам це визнав. Але там, де немає українського голосу, де немає посла, де українці не попрацювали, то голос Папи Римського звучить: Україна переслідувана, їй треба помагати, моліться за неї, має повернутися справедливість відповідно до міжнародного права".

За словами митрополита Бориса, поїздка Папи в Україну мала б позитивний ефект, хоча найближчим часом такий візит не планується.

Щодо ролі УГКЦ, яка говорить з Папою відверто про Україну та російську агресію, то митрополит Борис не сумнівається, що її роль з допомоги відродженню українського народу буде тривати: "Бо це Церква, яка була з Україною і з українцями у найважчі часи. Вона не співпрацювала з комуністами. І сьогодні УГКЦ має відвагу говорити правду в очі сильним світу цього".