Делегація «Допомога Церкві в потребі» прибула в Україну
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
До складу делегації увійшли: Марко Менкалья, головний директор відділу проектів фонту, Джон Сміт, технічний інженер для будівельних проєктів, Магда Качмарик, керівник відділу проектів для України. Візит представників організації «Допомога Церкві в потребі» організував патріарший економ і голова правління Патріаршої фундації «Мудра справа» о. Любомир Яворський.
Блаженніший Святослав подякував членам делегації «Допомога Церкві в потребі» за те, що приїхали не лише на Захід України, а й до Києва, а також за те, що хочуть, щоб відтак відповідно на них відреагувати.
Він поділився власним досвідом зустрічей із родичами загиблих і полонених та розповів про зусилля Церкви для звільнення полонених, серед яких і священики УГКЦ із Бердянська.
Однією з тем зустрічі була гуманітарна ситуація в Україні.
Блаженніший Святослав розповів про соціальне служіння УГКЦ в умовах війни: «Ми не маємо грошей, але маємо контакти і добру репутацію. Нам довіряють. Ми є надійним партнером для тих, хто хоче сьогодні допомогти постраждалим від війни українцям», — зазначив Глава УГКЦ.
Він також розповів про душпастирську стратегію УГКЦ до 2030 року, одним із пріоритетів якої є зцілення ран війни. У цьому питанні, за його словами, Церква є партнером держави, зокрема у створенні реабілітаційних центрів у різних містах України. Предстоятель розповів і про вишкіл для священиків, які вчитимуться надавати невідкладну психологічну допомогу, а також про розвиток інституту медичного капеланства в Україні, адже капеланів нині «потребують не лише пацієнти, але й медпрацівники».
У Києві, крім зустрічі з Главою УГКЦ, делегація фонду «Церква в потребі» відвідала Патріарший центр і Патріарший собор Воскресіння Христового, який у перші дні повномасштабної війни служив укриттям для сотень киян. В Ірпені члени делегації відвідали храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ і побачили на власні очі руйнування внаслідок російської агресії. У Броварах завітали до пункту незламності «Добрий самарянин», де поспілкувалися з місцевими жителями. Відтак у Княжичах відвідали Київську Трьохсвятительську духовну семінарію.