Делегація Всеукраїнської Ради Церков провела зустрічі в Білому домі та USCIRF
Про важливість підтримки України з боку США до остаточної перемоги наголосили представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) під час зустрічі з Келлі Раззук, спеціальною помічницею Президента США та старшою директоркою Білого дому з питань демократії та прав людини. Розмова відбулася 1 листопада 2023 року у Білому домі в рамках візиту делегації ВРЦіРО до Вашингтону. Про це інформує сайт ВРЦіРО.
“Цивільне населення України, в тому числі жінки і діти, щодня потерпають від російських обстрілів ракетами і дронами-камікадзе. Ми вдячні США за системи протиповітряної оборони та інше озброєння, яке допомагає захистити життя мирних українців”, – наголосив Головуючий у ВРЦіРО, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов.
Того ж дня українські релігійні діячі відвідали Комісію США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) та зустрілися з Комісіонером Еріком Уеландом та Виконавчою директоркою Ерін Сінгсінсук. Учасники делегації з досвіду власних релігійних спільнот свідчили про жорстокість російських військових щодо релігійних діячів і віруючих, які страждають від свавільних арештів, тортур і ув’язнень у нелюдських умовах на українських територіях, які поки що контролює Росія.
“Російські загарбники жорстоко переслідують наших пасторів і віруючих євангельських церков. Проти них розпалюють ненависть і таврують, називаючи ‘американськими агентами’ чи ‘сектантами’. Їх безпідставно звинувачують в екстремізмі, ув’язнюють за віру, катують і вбивають. У підсумку, наша Церква вже немає жодної громади в тій частині Луганщини, яку окупували російські військові. Нашим служителям заборонено в’їжджати на цю територію. А на окупованій частині Донеччині євангельським церква дозволяють релігійну діяльність, але за умови порядкування російським релігійним центрам”, – засвідчив Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок.
Подібним чином у 2022-2023 роках погіршилося становище релігійних громад у південних регіонах України, тимчасово окупованих російськими військами внаслідок повномасштабного вторгнення.
“Мусульмани вже понад тридцять років і зараз насолоджуються релігійної свободою в Україні, яка прийшла після розпаду Радянського Союзу. Натомість в Криму та Херсонській і Запорізькій областях, тимчасово контрольованих Росією, окупаційна влада взяла під контроль усі релігійні спільноти мусульман та жорстоко переслідує проукраїнські налаштованих віруючих, передусім із числа кримських-татар. Росія хоче відновити Радянський Союз та тотальну диктатуру, однак народ України зробив інший вибір на користь демократії, свободи, верховенства права та інтеграції з Європейським Союзом”, – підкреслив Верховний Муфтій України шейх Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України.
Перебуваючи у Вашингтоні, представники ВРЦіРО відвідали Меморіальний музей Голокосту. Як відзначили учасники делегації, події історії нацистської Німеччини та пропаганда ненависті проти єврейського народу, на жаль, сьогодні повторюються керівництвом Росії, яке вчиняє геноцид народу України та виправдовує його устами російських релігійних діячів.
“Сьогодні відвідуючи музей Голокосту прочитав цитату Елі Візеля, що ми повинні свідчити заради мертвих і живих. Наш візит в Сполученні Штати Америки має саме таку ціль, свідчити про біль, страждання і боротьбу нашого мужнього народу із злом, яке вдерлося в наш дім”, – відзначив заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства Анатолій Райчинець.
Учасники української делегації також провели у Вашингтоні зустрічі з представниками єврейської та мусульманської спільнот США. Вони поділилися власним досвідом міжконфесійної співпраці в рамках Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також розповіли про високий рівень релігійної свободи в Україні, незважаючи на воєнний стан.
Делегація ВРЦіРО прибула до США у складі представників Православної Церкви України, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української Євангельської Церкви, Об’єднання юдейських релігійних організацій, Духовного управління мусульман України та Українського Біблійного товариства, а також керівництва Інституту релігійної свободи.
Після заходів у Вашингтоні українські релігійні діячі відвідують Х’юстон, штат Техас, де проведуть низку зустрічей із місцевими релігійними діячами, політиками та лідерами думок.