Делегація ПЦУ здійснила візит до Вселенської Патріархії

Делегація ПЦУ здійснила візит до Вселенської Патріархії - фото 1
17-19 травня з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія делегація у складі заступника голови Управління зовнішніх церковних зв’язків митрополита Білоцерківського Євстратія, намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври єпископа Бориспільського Авраамія та протодиякона Сергія прибула до Стамбулу (Туреччина).

Як повідомили у пресслужбі ПЦУ, 18 травня їх представники відвідали Патріаршу резиденцію на Фанарі, де після завершення чергової сесії Священного Синоду Вселенського Патріархату Його Всесвятість Патріарх Варфоломій прийняв делегації Болгарської Православної Церкви та Православної Церкви України.

Делегація БПЦ у складі митрополита Пловдивського Миколая, митрополита Старозагорського Кіпріана, митрополита Доростольського Якова, єпископа Величського Сіонія та єпископа Смолянського Віссаріона, духовенства і мирян, прибула до Царгорода для відзначення 1160-ліття Хрещення Болгарського народу. Урочистості були організовані болгарською православною громадою Стамбула під омофором Вселенського Патріарха, настоятелем якої є архимандрит Харалампій (Нічєв). У храмі цієї громади в ім’я святого Стефана («Залізна церква») на березі затоки Золотий ріг болгарські єрархи на чолі з митрополитом Миколаєм ранком суботи звершили Божественну Літургію. Про це повідомляє Пловдивська митрополія.

Під час прийняття Патріарх Варфоломій підкреслив духовну радість, з якою в дні прославлення Святої Пасхи Матір-Церква Константинопольська, Вселенський Патріархат, приймає представників двох своїх Церков-Дочок – Болгарської та Української. Також Патріарх оголосив, що напередодні отримав лист від Місцеблюстителя Патріаршого Престолу БПЦ митрополита Врачанського Григорія із запрошенням йому прибути до Софії в час проведення виборчого Собору БПЦ та інтронізації новообраного Болгарського Патріарха.

«Ми живемо у важкий час, коли свідчення Православної Церкви є більш ніж необхідним, і для цього свідчення нам потрібна єдність і любов, щоби воно було належним. З цієї точки зору, підкреслю, що ваш візит, зустріч усіх нас тут, де живе Матір-Церква, є історичними, дуже важливими», – сказав Патріарх Варфоломій. Від імені болгарської делегації митрополит Миколай висловив радість з приводу візиту, святкових заходів та богослужіння у храмі святого Стефана.

Після офіційного обіду для членів Священного Синоду Вселенського Патріархату та обох делегацій, зустріч продовжилася. Митрополит Білоцерківський Євстратій передав теплі вітання Вселенському Патріарху Варфоломію від Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія. Владика засвідчив незмінну вдячність Патріарху за його духовну підтримку для українського народу під час російської агресії, за його тверде свідчення, що це не «священна війна», як її називають з російського боку, а справді диявольська війна. Також слова подяки виголосив єпископ Бориспільський Авраамій. Вітаючи єпископа Авраамія, як новопоставленого архиєрея та намісника Київської Лаври, Патріарх Варфоломій подарував владиці панагію з образом Богородиці «Непереможна Воєвода».

Наприкінці того ж дня відбулася офіційна вечеря для учасників двох делегацій.

Вранці 19 травня, в неділю жінок-мироносиць, у Патріаршому ставропігійному монастирі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» відбулася Божественна Літургія, яку очолив Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій. Йому співслужили члени Священного Синоду Вселенського Патріархату та члени делегацій Болгарської Православної Церкви і Православної Церкви України: митрополит Пловдивський Миколай (БПЦ), митрополит Старозагорський Кіпріан (БПЦ), митрополит Білоцерківський Євстратій (ПЦУ), митрополит Доростольський Яків (БПЦ), єпископ Величський Сіоній (БПЦ), єпископ Смолянський Віссаріон (БПЦ) та єпископ Бориспільский Авраамій (ПЦУ). Єрархи та духовенство трьох Церков – Матері-Церкви Константинопольської, первородної її Дочки – Церкви Болгарської та Церкви-Дочки Української, засвідчили євхаристійне єднання.

У храмі під час Літургії також молилися єрархи Вселенського Патріархату, зокрема митрополит Вінніпегу і Предстоятель Української Православної Церкви Канади Іларіон, архиєпископ Антидонський Нектарій – Екзарх Єрусалимського Патріархату і Святого Гробу в Константинополі, дипломати різних держав.

Завершилося історичне богослужіння заупокійною молитвою біля гробниць попередніх Вселенських Патріархів, які поховані у дворі монастиря, та спільною трапезою.