На Фанарі співслужили архиєреї Болгарської та Української Православних Церков

20 травня, 10:00
Православні
На Фанарі співслужили архиєреї Болгарської та Української Православних Церков - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій очолив 19 травня, у неділю Мироносиць, Божественну Літургію у монастирі Валуклі. Йому, крім єпископів Вселенського Патріархату, співслужили архиєреї Православних Церков Болгарії та України.

Як повідомляють у Вселенській Патріархії, у Літургії взяли участь владики Анеонський Макарій, Лаодикійський Феодорит, Філіппупольський Миколай, Старозагорський Кипріян, Білоцерківський Євстратій, Нью-Джерсійський Апостол, Доростольський Яків, Чиказький Нафанаїл, Селевкійський Феодор, Велікійський Сионій, Смолянський Віссаріон, Бориспільський Авраамій та митрополит УПЦ Канади Іларіон, а також численне духовенство.

На Літургії були присутні представники дипломатичного корпусу з Болгарії, Греції та України.

“Звістка про Воскресіння звучить у сьогоднішньому святі "поза стінами". Це остання заповідь Христа своїм учням: Вийти у світ, за мури міст, і проповідувати Воскресіння "скрізь", маючи за співучасника самого Господа, який засвідчить це слово "знаменнями, що будуть після цього"”, — сказав у своїй проповіді після Літургії Патріарх Варфоломій.

“Знаменням вічної присутності Господа серед нас є зібрання з братами-первосвящениками з двох улюблених дочок Константинопольської Церкви, а саме з Автокефальних Церков Болгарії та України”, — наголосив він.

“Ваша присутність, преподобні брати, у дворі спільної Матері-Церкви є для нас приводом для освячення, бо труди цієї Церкви, яка завжди була порожньою і позбавленою всіх своїх ресурсів для добробуту своїх дітей, не були безплідними. Водночас маємо впевненість, що і для вас паломництво до Царствуючої і Великої Церкви є духовним поверненням до купелі, яка вигодувала і оживила ваші народи та стала вирішальним і благодатним поворотним пунктом в їхній історії та культурі”, – сказав Патріарх Варфоломій.

Як вважає доктор історичних наук, професор кафедри історії НУ «Острозька академія» Андрій Смирнов, це співслужіння є “фактичним визнання ПЦУ з боку Болгарського Патріархату”.