Редакційна колонка

Демократія по-українськи: місце і роль віруючої людини

03.09.2012, 10:00
Перед тим, як у медійній виборчій хвилі потонуть усі інші теми, редакція РІСУ пропонує протягом вересня поміркувати на тему політики та суспільства глибше, не лише у форматі реагування на вибори.

ДемократіяЖиття українського суспільства, у тому числі релігійне, стає щораз більше позначене політикою. Вибори до Верховної Ради України призначені на 28 жовтня і передвиборча кампанія у розпалі. РІСУ відслідковує заангажованість українських Церков та релігійних організацій у виборчих процесах і Ви, наші читачі, мабуть помічаєте, що збільшується число матеріалів на межі політики, суспільних та релігійних сфер. Наступні два місяці кількість таких матеріалів зростатиме.

Проте перед тим, як у медійній виборчій хвилі потонуть усі інші теми, редакція РІСУ пропонує протягом вересня поміркувати на тему політики та суспільства глибше, не лише у форматі реагування на вибори. Тому темою вересня 2012 РІСУ обрало «Демократія по-українськи». Є вона чи немає? Яка, якщо є, і чому, якщо немає? Що українські Церкви та релігійні організації роблять, не роблять або ж можуть робити для розвитку демократії в Україні? Чи мають Церкви і релігійні організації втручатися у політичне життя (і яким чином), якщо політика і політики лізуть у сферу духовну? Що означає віруюча людина — чи це добрий громадянин? Чому країна з одним з найвищих коефіцієнтів релігійності в Європі є водночас однією з найбільш корумпованих? Чому правило віри не стає правилом життя? Що означає брати відповідальність за суспільство і його майбутнє? Ці запитання ми ставитимемо нашим експертам та проситимемо разом поміркувати.

Доброю нагодою також буде 5-тий Екуменічний соціальний тиждень, який проводить Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Цьогоріч ЕСТ проходитиме 24-30 вересня і буде присвячений питанням побудови демократії та розвитку громадського сектору. В рамках цієї події відбудуться: академічна конференція, круглі столи, семінар-обмін, майстер-класи, концерт за участю людей з особливими потребами, фотовиставка, виставка-ярмарок соціальних організацій.

Наших читачів запрошуємо висловлюватися в опитуванні: «Чи мають Церкви і релігійні організації втручатися у суспільне і політичне життя та яким чином?»

Світлина з мережі Інтернет

Останні колонки

Останні новини