Депутати "регіонали" для УПЦ (МП) хочуть дати податкові пільги

13.12.2010, 18:21
Депутати "регіонали" для УПЦ (МП) хочуть дати податкові пільги - фото 1
Народні депутати від Партії Регіонів Олександр Єдін і Михайло Зубець пропонують звільнити від податків будівництво найвищої православного собору, яке веде УПЦ в Києві. Депутати-"регіонали" пропонують парламенту внести зміни до Податкового кодексу України.

sobor-MP.jpgНародні депутати від Партії Регіонів Олександр Єдін і Михайло Зубець пропонують звільнити від податків будівництво найвищої православного собору, яке веде УПЦ в Києві. Депутати-"регіонали" пропонують парламенту внести зміни до Податкового кодексу України, пише "Дело".

Текст документа депутати хочуть доповнити пунктом про те, що до здачі в експлуатацію кафедрального собору УПЦ кошти, всі пожертви передані на будівництво об'єкта, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Біля станції метро "Либідська" у Києві Українська Православна Церква (Московського Патріархату) почала будувати найвищий в Європі православний храм Святого Воскресіння висотою 120 м.

Це комплекс на 22 тис. кв. м, в якому, окрім собору на 5 тис. прихожан, проектувальники заявили резиденцію митрополита, численні офіси, гімназію, духовно-просвітницький центр, готель для паломників, телестудію, конференц-зал на 1 тис. чоловік, спорткомплекс і підземний паркінг на 126 місць.

Законопроект "регіоналів" у разі його прийняття також звільнить від обкладення ПДВ операції з поставки товарів, послуг і будівельно-монтажних робіт, ввезення на митну територію України товарів (послуг), у тому числі обладнання і матеріалів для будівництва собору.

Не будуть обкладатися ПДВ і операції з надання благодійної допомоги для спорудження храму.

Також на період будівництва собору від оподаткування прибутку будуть звільнені ті підприємства та організації, які спрямують не менше 50 відсотків свого прибутку на будівництво об'єкта.

Суми коштів або вартість товарів та виконаних робіт добровільно перераховані платниками податку на прибуток підприємств включаються до складу витрат, що враховуються при розрахунку прибутку таких платників.

Як вже повідомлялося, депутати Київради виділили 11 млн. гривень на будівництво Свято-Воскресенського кафедрального собору Української Православної Церкви УПЦ (МП).
 
Містобудівна рада, схваливши проект, рекомендувала підняти собор над рівнем сусідніх транспортних розв'язок. 
Представники міської влади заявляли, що мають намір підтримувати будівництво, серед іншого, відремонтувавши під'їзні шляхи та інженерні мережі.