Держава і Церкви на Львівщині разом боротимуться з підпалами сухої трави
Про це повідомила у Фейсбук прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України.
Збільшено штрафи за підпали, посилена адміністративна відповідальність, ведеться роз’яснювальна просвітницька робота, але ефективність від таких заходів дуже повільна. Учасники зустрічі відзначили, що через підпали сухої трави людина нищить екосистему, вбиває родючі ґрунти, нищить тварин та птахів, наносить непоправну шкоду повітрю та забруднює навколишнє середовище.
На зустрічі йшлояч про те, що на жаль інколи трапляється і так, що окремі особи навмисне це роблять і їхні дії являються шкідницькими. Духовенство на парафіях повинно активно включитися до проповіді збереження чистим навколишнього середовища.
"Людина з самого початку була покликана бути співробітником у трикутнику Бога - Людини - Творіння. Підвищення екологічної свідомості людини її ставлення до природи є також запорукою її духовного життя. Адже нищити природу через підпали це є гріх і злочин, який направлений проти Божого творіння і сучасна людина мусить це усвідомити", - наголошувалося на зустрічі.
Як РІСУ інформувала, Керівництво Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій домовилися взаємодіяти в сфері екологічного просвітництва. Обговорення відбулося 13 квітня 2021 року в онлайн-форматі. Це перша зустріч керівництва Міндовкілля та ВРЦіРО, на якій йшлося про налагодження постійного діалогу та співробітництва з метою вирішення проблем екології.
Було озвучено напрямки, у яких Міністерство та Рада Церков могли б об’єднати зусилля шляхом проведення просвітницьких заходів.
Серед них:
- відмова від пластикових квітів у поминальні дні, адже вони не підлягають переробці, а їх спалення забруднює повітря;
- альтернатива використанню пластикових пакетів – багаторазові торбинки, що зменшить засмічення довкілля та водойм;
- спалення сухого листя та трави, яке призводить до пожеж в екосистемах.