Держава має забезпечити громадянам вільний вибір: вакцинуватися чи ні, та якою саме вакциною, - Глава УГКЦ

29 січня, 16:06
Католики
Держава має забезпечити громадянам вільний вибір: вакцинуватися чи ні, та якою саме вакциною, - Глава УГКЦ - фото 1
На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви на засіданні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яке відбулося 27 січня 2021 року в Києві.  Відповідно до Положення про ВРЦіРО, головування у Раді Церков на наступний піврічний період перейшло до Блаженнішого Святослава.

На зустрічі було окреслено позицію ВРЦіРО щодо питання вакцинації від COVID-19 в Україні.

«Питання вакцинації – це не релігійна, а медична проблема. Релігійні діячі не повинні бути промоутерами цього, бо це є в компетенції медичних працівників, які повинні всебічно інформувати співгромадян про переваги і ризики вакцинації. Головне, щоб вакцинація була добровільною, ефективною та доступною», – підкреслив Блаженніший Святослав. Слова першоєрарха цитує Департамент інформації УГКЦ.

Він наголосив, що основним є те, щоб держава забезпечила громадянам вільний вибір: вакцинуватися чи ні, а також – якою саме вакциною. За словами Глави УГКЦ, вибір вакцини важливий не лише з точки зору її ефективності та безпечності, а також і технології її створення, адже деякі вакцини створюються у спосіб, який порушує значні етичні питання.