ДЕСС вже опрацьовує заявки на погодження канонічної діяльності іноземних громадян в Україні

09.09.2020, 11:47
Держава
ДЕСС вже опрацьовує заявки на погодження канонічної діяльності іноземних громадян в Україні - фото 1
Державна служба України з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) розпочала розгляд заявок на погодження згідно зі статтею 24 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”:

“Священнослужителі, релігійні проповідники, наставники, інші представники зарубіжних організацій, які є іноземними громадянами і тимчасово перебувають в Україні, можуть займатися проповідуванням релігійних віровчень, виконанням релігійних обрядів чи іншою канонічною діяльністю лише в тих релігійних організаціях, за запрошенням яких вони прибули, і за офіційним погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію статуту (положення) відповідної релігійної організації.”

У разі запитань щодо процедури подання заявок просимо звертатися до координатора співпраці з релігійними спільнотами Вячеслава Горшкова за адресою електронної пошти: viacheslav.horshkov@dess.gov.ua.

В ДЕСС просять взяти до уваги:

Офіційним листом з проханням про погодження звертається релігійна організація, яка запрошує (не іноземний громадянин, а саме релігійна організація в Україні).
Звертатися потрібно до тієї установи, яка реєструвала статут (положення) відповідної релігійної організації. Отже, якщо статут організації реєстрували в центральному органі виконавчої влади, то погодження видає ДЕСС як центральний орган виконавчої влади. Якщо ж статут реєстрували в обласній державній адміністрації (ОДА), то потрібно звертатися саме до ОДА. Аналогічно в разі реєстрації статуту в Київській міській державній адміністрації (КМДА).

Вимоги до змісту листа й супровідних документів, терміни розгляду залишаються без змін.

Як передати офіційного листа?

Направити поштою на адресу:
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті
вул. Прорізна, 15
м. Київ, 01601

АБО залишити в поштовій скриньці за адресою Київ, вул. Прорізна, 15 (скринька для кореспонденції ДЕСС ліворуч від входу – навпроти охорони; на скриньці відповідний напис).

Для зручності релігійних спільнот ДЕСС у співпраці з Мінцифри, Мін’юстом, ДМС та МЗС сподівається створити у 2021 році можливості для отримання погоджень електронно у форматі особистих кабінетів релігійних організацій.

Джерело: ДЕСС