Дев'ять громад за два дні залишило УПЦ МП

В управлінні Житомирської єпархії ПЦУ - фото 1
В управлінні Житомирської єпархії ПЦУ
Митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл зарахував до своєї єпархії громади Святої Трійці с. Матейки Маневицького деканату (Луцький р-н) і Апостола Йоана Богослова с. Скулин Ковельського деканату, які переважною більшістю голосів вирішили покинути МП і возз’єднатися з ПЦУ.

Настоятелі цих парафій не підтримали своїх вірян, — повідомили 7 червня в єпархії.

Цього ж дня релігійна громада села Мазінки на Київщині проголосувала за перехід їх Церкви з МП до Православної Церкви України.

8 червня у приміщені Управління Житомирсько-Овруцької єпархії владика Паїсій прийняв релігійні громади, які на своїх зборах прийняли рішення про вихід з підпорядкування УПЦ МП шляхом переходу до Православної Церкви України.

Ознайомившись з документами релігійних громад, представникам громад було видано документи про прийняття до ПЦУ:

  • Свято-Покровська с. Базар Народицького району;
  • Свято-Михайлівська с. Пилиповичі Новоград-Волинського району.

Також 8 червня три парафії у Жмеринському районі на Вінниччині приєдналися до Православної Церкви України. Відповідне прохання на ім’я митрополита Вінницького і Барського Симеона підписали парафіяни храмів:

  • Покрови Пресвятої Богородиці с. Сьомаки,
  • Успіння Пресвятої Богородиці с. Межирів та
  • Покрови Пресвятої Богородиці с. Кармалюкове Жмеринського району Вінницької області.
У Вінницькій єпархії ПЦУ - фото 94726
У Вінницькій єпархії ПЦУ

 

Прохання архиєрею подав настоятель зазначених храмів протоєрей Ярослав Дячина, котрий підтримав своїх парафіян і також був прийнятий у клір Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, — повідомили у пресслужбі єпархії.

У Борисівці на Переяславщині проголосували за перехід до ПЦУ. На збори громади, які відбулися 8 червня біля клубу в мікрорайоні Борисівка Переяславської міської громади, прийшло 102 особи. За ПЦУ проголосувало 100 осіб і лише дві жінки виявили бажання залишитись в УПЦ МП. Після зборів борисівчани вирушили до місцевого храму святих Бориса і Гліба. Проте тут їх зустріли миряни, які не бажають переходу. Місцеві жителі розповіли, що серед тих, хто вишикувався на паперті (там було близько 50 осіб), жителів мікрорайону Борисівка було лише 8 осіб, решту привезли настоятелі Троїцької та Михайлівської церков, священник гайшинського храму, — повідомило видання Переяслав.sity.

Аби не допустити штовханини, за порядком слідкувала чимала команда: осіб десять поліцейських, представники добровільної охорони ТГ. Тож обидві групи вірян одна навпроти одної вишикувалися і співали молитви: прихильники ПЦУ — українською, УПЦ МП — російською. Розійшлися, зрештою, кожен зі своїми думками та переконаннями. Проте настоятель о. Олег прихожанам церкву так і не відчинив.