• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Дев'ятьох членів хасидської громади Нью-Йорка заарештували і звинуватили в таємному підкопі до історичної синагоги...

Дев'ятьох членів хасидської громади Нью-Йорка заарештували і звинуватили в таємному підкопі до історичної синагоги

12 січня, 10:03
Світові
Дев'ятьох членів хасидської громади Нью-Йорка заарештували і звинуватили в таємному підкопі до історичної синагоги - фото 1
Дев'ять членів хасидської єврейської громади Нью-Йорка були заарештовані і звинувачені в таємному підкопі до історичної синагоги громади Хабад.

Про це 11 січня інформує Інтерфакс-релігія з посиланням на BBC.

Вони вступили в бій із поліцією після того, як міська влада і лідери громади Хабад-Любавич прийшли закрити тунель.

Чоловікам висунуто звинувачення в заподіянні шкоди, створенні загрози і перешкоджанні державній владі. Представник Хабад назвав їх "групою студентів-екстремістів".

Тунелі були побудовані під вулицею в Брукліні, де розташована штаб-квартира Хабад-Любавич. Ця будівля є одним із найбільш значущих єврейських об'єктів у місті.

У понеділок у Хабад були викликані міські інспектори для проведення екстреної структурної перевірки. Висловлювалися побоювання, що незаконний підкоп міг завдати шкоди знаменитій будівлі.

Бійка спалахнула після того, як поліція виявила групу молодих людей, які блокували спроби оглянути і заповнити тунель цементом. Потім деякі з чоловіків проломили стіну молитовного приміщення. Ці дії призвели до арештів.

Рабин Єгуда Кринський, голова Хабад, подякував поліції за їхні зусилля і сказав, що громада "постраждала через вандалізм групи молодих агітаторів".

"Ці одіозні дії будуть розслідувані, і святість синагоги буде відновлена", - сказав він.

Невідомо, хто побудував тунель, як вони це зробили і якими були їхні мотиви. Схоже, що тунель з'єднує щонайменше ще одну будівлю на вулиці в Брукліні.

Один місцевий житель розповів New York Times, що чоловіки хотіли побудувати тунель, щоб прискорити розширення синагоги.

Повідомляють, що деякі члени Хабад, які відвідували служби і заходи в синагозі, останніми роками скаржилися на переповненість будівлі.

Будівля, яка щороку приймає тисячі відвідувачів, раніше була будинком лідера ортодоксального єврейського руху - рабина Менахема Менделя Шнеєрсона.

Рабин очолив Хабад-Любавич і відродив хасидську релігійну громаду після того, як вона була зруйнована під час Голокосту. Він помер у 1994 році, але його штаб-квартира залишається відомим центром єврейської релігії.

Хоча рух Хабад-Любавич розростається, всередині нього існують розбіжності. Ці розбіжності, схоже, вилилися в суперечці щодо тунелю.

Будівлю зачинено, оскільки перевірка тунелів триває.