Блог о. Петра Балога О.Р._image

Блог о. Петра Балога О.Р.

ДИЛЕМИ КАНОНІЧНІ

28 травня, 23:38
ДИЛЕМИ КАНОНІЧНІ - фото 1
УПЦ все ще є «дочкою» МП, чи вже є її «матір'ю», якщо не канонічно, як Константинополь, то хоча б генеалогічно?

Цікаво, вже можна вважати УПЦ (без МП) однією з 16-ти Помісних Церков, чи ще ні? А якщо так, то хтось це має визнати, бо ж самопроголошення зазвичай не рахується.

І ще один нюанс. Якщо це буде дійсно автокефальна Церква, тоді Україна перестає бути не лише де-факто, але і де-юре «канонічною територією» якоїсь однієї Церкви. Аж поки всі не поєднаються, що дай Боже.

Канон з Апостольських правил «про один народ з одним протосом», тобто з одним першим серед єпископату даної країни все ще діє, чи вже/тимчасово не діє? Бо канонічних Київських митрополитів-перших зараз є чи буде більше, ніж один. Зрештою, голова УГКЦ теж серед них... Про патріарха Філарета і канонічність його Церкви (КП) важко щось сказати.

Ну і останнє. УПЦ все ще є «дочкою» МП, чи вже є її «матір'ю», якщо не канонічно, як Константинополь, то хоча б генеалогічно? А якщо вона «мати», тоді вона не одна така тут в Україні 🙂

P. S. А поки що в Київській Лаврі продовжують згадувати підчас Літургії «вєлікава гаспадіна нашева Кіріла». В цьому є і дилема і логіка: неопубліковані соборні рішення, між іншим, відредагований Статут – це поки що не рішення, лише «декларації про наміри».

Теги: #Блоги