Дії УПЦ МП можуть підштовхнути Путіна до вторгнення в Україну вже на Пасху: озвучено прогноз

Дії УПЦ МП можуть підштовхнути Путіна до вторгнення в Україну вже на Пасху: озвучено прогноз - фото 1
Президент України Володимир Зеленський провів переговори з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом. Глава української держави висловив думку, що членство в Альянсі допоможе закінчити війну на Донбасі. У відповідь на це прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков передрік погіршення ситуації на Донбасі, якщо Україна вступить в НАТО.

Посилення істерики з боку російських пропагандистів, офіційних осіб і військових проаналізував для «Телеграфа» директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко. Експерт закликає уважно стежити зараз за діями церковників Московського Патріархату.

«Росія, дійсно, продовжує нагнітати. І обстановку на дипломатичному фронті, і антиукраїнську-антиамериканську істерію - у власному інформаційному просторі. Наскільки це все серйозно? Раз наші основні союзники більш ніж стурбовані ситуацією, значить «Five Eyes» ( «П'ять очей» - розвідувальний альянс, в який входять Австралія, Канада, Нова Зеландія, Великобританія і США - ред.) має якусь інформацію щодо серйозності намірів РФ і її керівництва. У небі над Чорним морем щодня літають британські і американські літаки розвідники, контролюючи ситуацію», - зазначає Валерій Кравченко.

На його думку, Путін прагне до досягнення низки цілей за допомогою чергової «маленької переможної війни в Україні»: придушити запит на протест в суспільстві в зв'язку з Навальним і майбутніми парламентськими виборами; звинуватити Захід у всіх бідах російського народу; показати того ж Заходу, що Україна (принаймні її російськомовна частина) є залізної сферою впливу РФ, так само як і Білорусь.

«При бажанні можна знайти ще пару десятків цілей, які Москва може реалізувати через обмежену ескалацію, - вважає Валерій Кравченко. - Суть у тому, що Путіну потрібен для старту свій «глайвіцкій інцидент» (напад переодягнених у польську форму гітлерівців на німецьку радіостанцію в місті Глайвіц, організована СС 31 серпня 1939 року в рамках широкомасштабної «операції Гіммлер» для створення приводу для нападу Німеччини на Польщу - ред.), досить дискредитує владу в Україні. Щоб нашій країні внаслідок нього не чинили серйозного військової підтримки країни Заходу».

Дії УПЦ МП можуть підштовхнути Путіна до вторгнення в Україну вже на Пасху: озвучено прогноз - фото 70233

 

Експерт закликає уважно стежити зараз за діями церковників Московського Патріархату:

«Останнім часом, вони активізувалися в Харкові та Одесі зокрема. Два цих міста - зручні цілі. 2 травня - день Пасхи і 7 річниці пожежі в Будинку профспілок в Одесі. 9 травня - поминальну неділю і день перемоги. Просто неймовірна кількість скреп «русского мира» і пропагандистських гасел можна задіяти одномоментно. Ймовірно, РФ буде шукати зручний момент для провокацій саме в це вікно, так чи інакше готуючись використовувати прихожан УПЦ МП з цією метою, - прогнозує Валерій Кравченко. - Україна повинна по максимуму використовувати місяць підготовки. В кінцевому рахунку, навіть якщо це все блеф Путіна і гра м'язами, зближення з НАТО, солідарність з союзниками (США, Польща, Туреччина, Великобританія, Канада) - наш єдиний можливий вірний вектор політики. Ймовірно, варто сказати спасибі Путіну за сьогоднішнє протверезіння української влади, позбавлення від ідеалізму, які ми зараз спостерігаємо. Нам потрібно реалістично оцінювати себе і своє оточення - інакше суверенній Україні не вижити».