"Для Путіна Україна стала спусковим гачком", - єпископ Чиказький УГКЦ Венедикт Алексійчук

15 серпня, 10:18
Католики
"Для Путіна Україна стала спусковим гачком", -  єпископ Чиказький УГКЦ Венедикт Алексійчук - фото 1
Путін боїться України, бо ті зміни, які почали відбуватися тут, у слов’янській державі, стали для нього спусковим гачком.

Про це сказав владика Венедикт (Алексійчук) у програмі «Акценти Твого міста», повідомляє "Твоє місто".

"Путін боїться України, бо ті зміни, які почали відбуватися тут, у слов’янській державі, стали для нього спусковим гачком, тригером, який на нього натиснув. Ця зміна спочатку охопила Галичину. І поволі, за 30 років незалежності, сягнула нашої столиці та пішла далі. Тож, Путін був свідомий, він розумів, що це прийде в Росію. Путін хотів ще в зародку знищити те, що мало б у його розумінні знищити Росію", - вважає єрарх.

А ще владика, говорячи про вестернізацію України, сказав, що важливо навчатися чужого, але при цьому будь-яка копія в світі є менш вартісною, ніж оригінал.

«Шевченко давно казав і про вестернізацію: «Чужому научайтесь». Важливо навчатися чужого, але при цьому будь-яка копія в світі є менш вартісною за оригінал. Україна має стати оригінальною. Я свого часу жив в Україні, в Канаді, тепер живу у США. Але Канада і США – це дві різні держави політично, економічно, соціально. Чому вони функціонують? Тому, що складені в добрий спосіб», – каже він.

За словами владики Венедикта, коли ми говоримо про вестернізацію, то не можемо скопіювати Польщу, Угорщину, Словаччину чи Америку. Чому Японія є такою, як тепер? Коли вони зазнали поразки в Другій світовій війні, то посилали своїх молодих студентів у інші країни світу, щоби вони вчилися, набували досвіду, і так у контексті трудолюбивої культури утворився феномен Японії. Так само і в Україні – ми маємо знати, в чому наша оригінальність.

«Вважаю, що ця війна покаже нашу сутність. У нас кажуть – «товариш пізнається в біді». Це не тільки про товариша – я сам пізнаюся в біді чи в труднощах. Тому певен, що ця біда, ця війна, ця трагедія струсить все, що несуттєве, покаже найважливіше для нас як для народу», – додає Венедикт Алексійчук.