Для того, щоб повернути Києво-Печерську Лавру державі, достатньо 15 хвилин розгляду на засіданні Кабміну, - ІгорЛуценко

17 лютого, 13:32
Суспільство
Для того, щоб повернути Києво-Печерську Лавру державі,  достатньо 15 хвилин розгляду на засіданні Кабміну, - ІгорЛуценко - фото 1
Громадський діяч руху за збереження історичної забудови міста Києва, нардеп 8 скликання Ігор Луценко на сайті "Главком" підняв питання про повернення державі Києво-Печерської Лаври, яка зараз перебуває у користуванні УПЦ МП.

Джерело: Главком

"Право Російської Православної Церкви (РПЦ) безроздільно хазяйнувати у Лаврі було оформлено в епоху пізнього Януковича, влітку 2013 року, за буквально пару місяців до Майдану. Кабінет міністрів Азарова офіційно передав тоді у користування УПЦ МП низку ключових святинь Лаври – зокрема, ближні та дальні печери.

По сьогодні невідомо, яка доля величезної кількості реліквій, котрі там знаходяться – і чи знаходяться вони ще там. Утім, відомо, що і до офіційної передачі печер та храмів росіянам, і після передачі вони активно перебудовували Лавру, в порушення пам’яткоохоронного законодавства, не зустрічаючи опору ні серед структур Міністерства культури України, ні київських правоохоронних органів.

Шалена будівельна активність РПЦ є беззаперечною підставою забрати об’єкти Лаври назад у державну власність, тому що вони щодня спотворюються – спотворюється їх історичний вигляд, зводяться незаконні споруди і прибудови, а окремі пам’ятки взагалі припиняють фактично існувати", - пише Ігор Луценко.

За його словами, де-юре для правового вирішення проблеми достатньо 15 хвилин розгляду цього питання на найближчому засіданні Кабінету міністрів. Просте голосування – і відповідний указ азарівського уряду скасовується, перелік об’єктів нерухомості повертають у розпорядження Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Ігор Луценко - фото 67083
Ігор Луценко

 

Активіст висловив жаль, що в оточенні нинішнього президента ще не з’явилися компетентні люди, котрі здатні вирішити таке завдання.

"Думаю, більшість українців хотіли б бачити Лавру у власності українських структур, наприклад, того ж Національного заповідника, але навряд чи самі по собі ми здатні організувати великі та тривалі мітинги на підтримку рішення Кабміну про повернення майна державі. Адже на захист промосковських нинішніх хазяїв Лаври звезуть людей з усієї України – на це є і фінансові ресурси, і мотивація у тисяч і тисяч прихожан РПЦСценарій приведення всього, що відбувається у Лаврі, у правове русло, без сумніву, існує (звісно, нині немає змоги оприлюднювати його). При правильному підході, йому не завадять ні масові акції прихильників РПЦ, ні будь-які інші форми спротиву проросійських сил. Але для цього потрібні злагоджені дії Мінкульту і правоохоронців", - говорить Ігор Луценко.