• Головна
  • Новини
  • До першої п’ятірки моральних авторитетів України увійшли два єпископи УГКЦ і віце-ректор УКУ...

До першої п’ятірки моральних авторитетів України увійшли два єпископи УГКЦ і віце-ректор УКУ

21.08.2015, 15:11
До першої п’ятірки моральних авторитетів України увійшли два єпископи УГКЦ і віце-ректор УКУ - фото 1
До Першої п’ятірки моральних авторитетів України увійшли два єпископи УГКЦ і віце-ректор Українського католицького університету

авторитети.jpg

Напередодні Дня незалежності оприлюднено Список моральних авторитетів країни – людей, чиї вчинки і слова викликають безумовну повагу та підтримку українців. У десятці  (а точніше у першій п’ятірці) авторитетів – два єпископи УГКЦ і віце-ректор УКУ.

Список укладено на сторінках журналу «Новое время».

  1. Любомир Гузар.
  2. Ліна Костенко.
  3. Мирослав Маринович.
  4. Борис Гудзяк.
  5. Солдати і волонтери.
  6. Семен Глузман.
  7. Мустафа Джемілєв.
  8. Рідні.
  9. В’ячеслав Брюховецький.
  10. Святослав Вакарчук.

Як пише на своїй сторінці у Facebook головний редактор Віталій Сич, «для визначення списку тих, на кого рівняються, ми вирішили звернутися до письменників, художників, лідерів думок, правозахисників, політиків нової хвилі – загалом 50 осіб».

За словами Віталія Сича, багато з тих, хто опинився в першій десятці моральних авторитетів нації, заплатив свободою за свої переконання.

«У боротьбі за правду і права людини психіатр Семен Глузман свого часу пішов проти КДБ і всієї радянської психіатрії. Він першим довів, що приписаний дисиденту генералу Григоренку психічний розлад був політичною розправою, а не медичним діагнозом, за що в 1972 році був звинувачений в антирадянській пропаганді і отримав сім років в’язниці і три роки заслання. За свою правозахисну діяльність Мустафа Джемілєв був засуджений в СРСР сім разів, відбувши в цілому 15 років у таборах. Мирослав Маринович, який зайняв третє місце у цьому списку, за антирадянську пропаганду був арештований в 1977 і отримав сім років таборів і п’ять років заслання. Письменниця і поетеса Ліна Костенко уникла тюремних термінів, але довгий час була в немилості за часів СРСР. Вже у часи незалежної України вона публічно відмовилася від звання Героя України, додавши, мовляв, «політичної біжутерії не ношу», – розповів В. Сич.

Головний редактор підкреслив, що складно засумніватися в порядності і твердості переконань цих людей.