До УГКЦ приєдналися три православні парафії

Свято-Дмитрівська парафія приєналася до УГКЦ - фото 1
Свято-Дмитрівська парафія приєналася до УГКЦ
У неділю, 14 червня, у Харкові Свято-Дмитрівська парафія приєналася до УГКЦ.

Про це у себе на Фейсбуці написав архиєпископ Ігор (Ісіченко).

"У Харкові відбулася справді історична подія. На Зборах Свято-Дмитрівської парафії вірні УАПЦ проголосували за перехід під юрисдикцію Української Греко-Католицької Церкви. Цьому передував довгий шлях у п’ять років від XXV єпархіального собору 1 квітня 2015 року", - зазначив владика Ігор.

Охорону храму на час зборів забезпечували бійці Харківського осередку "Правого сектора".

Як інформує сайт Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о), з 70 офіційних членів парафії на них були присутніми 68 чоловік. Майже одноголосно (за одного парафіянина, який утримався з двох питань) було ухвалено:

- Вийти зі складу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о).
- Перейти в підпорядкування Харківського екзархату УГКЦ.
- Внести відповідні зміни до статуту Свято-Дмитрівської парафії м. Харкова.
- Звернутися до преосвященного єпископа Василя (Тучапця), екзарха Харківського, з проханням затвердити рішення загальних зборів і нову редакцію статуту парафії.
- Повідомити Харківську ОДА про зміну підлеглости парафії, зареєструвати нову редакцію статуту й внести необхідні зміни до єдиного державного реєстру (ЄДРПОУ).

За повідомленням єпархіального сайту, впродовж останнього тижня до УГКЦ також приєдналися парафії Свято-Юріївської парафії м. Полтави і Преображенської парафії м. Лозової.

Учасники зборів ухвалили звернутися до екзарха Харківського єпископа Василя (Тучапця) з проханням прийняти їх до складу Харківського екзархату УГКЦ.