Духовні місця курортного селища

Поміж лісистими високими пагорбами у долині неподалік від м. Борислава Львівської області розкинулося селище Східниця. Сьогодні воно приваблює тисячі людей, які прагнуть відпочити на фоні мальовничої природи або виправити своє здоров’я за допомогою системи унікальних джерел і свердловин мінеральних вод, відкритих чотири десятиліття тому Омеляном Стоцьким.

Духовні місця курортного селища - фото 56198
Церковне вчення наголошує на тісному взаємозв’язку тілесного і духовного, тому будь-яке фізичне оздоровлення для сучасного християнина неможливо уявити власне без релігійного чинника. У Східниці, де приїжджають люди з різних регіонів України, помічається ряд сакральних місць, які можуть допомогти їм в процесі лікування, включаючи духовний фактор. Тут діють греко-католицька церква, православний храм (УАПЦ), протестантський дім молитви. За часів радянської влади на місці теперішнього православного храму був зруйнований римо-католицький костел.
При в’їзді до селища і на виїзді з нього присутня марійська символіка. Йдеться про фігури Богородиці із пам’ятним знаком борцям за волю України та її оригінальне мозаїчне зображення на духовно-реколекційному центрі Сокальської єпархії УГКЦ, який розкинувся неподалік хвойного лісу. Неповторний спів птахів та дзюркіт річкової води у цю літню пору допомагають у Східниці багатьом відпочивальникам забувати про справи світу цього, а піднімати свої очі до неба. Адже Творець подбав за те, аби Його діти мали всього подостатку...
Греко-католицький храм свв. ап. Петра і Павла - фото 56200
Греко-католицький храм свв. ап. Петра і Павла

 

Вечірній контраст природи - фото 56199
Вечірній контраст природи

 

Духовно-реколекційний центр Сокальської єпархії УГКЦ - фото 56201
Духовно-реколекційний центр Сокальської єпархії УГКЦ

 

Богородична на мозаїка на будівлі згаданого центру - фото 56202
Богородична на мозаїка на будівлі згаданого центру

 

Світлини Лесі Малахівської