Дві волинські громади ПЦУ майже рік чекали на повернення власних храмів

Дві волинські громади ПЦУ майже рік чекали на повернення власних храмів - фото 1
Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко підписав розпорядження про передачу культових споруд релігійним громадам Православної Церкви України.

Про це повідомляють Волинські новини.

Зокрема, йдеться про храми Воздвиження Хреста Господнього у селі Коршів Луцького району та Успіння Пресвятої Богородиці, в селі Радомишль Луцького району. Обидві культові споруди передали релігійним громадам Православної церкви України.

Храм, який розташований у Коршеві – пам’ятка архітектури національного значення. У січні 2019 року громада села Коршів Луцького району прийняла рішення перейти до Православної Церкви України, а місцевий священик заявив, що переходить до ПЦУ разом з парафією.
А ось в Радомишлі все відбувалося не так мирно. У лютому 2019 року місцева громада вирішила перейти у Православну Церкву України. Дали священику Московського Патріархату, який тут правив 25 років, час на роздуми. Він взяв участь у зборах, але коли побачив, що дві третини за перехід, вийшов із зали.

Коли ж сільський голова попросив священика здати ключі, той відповів, що завіз їх у єпархію. Там ключі не віддавали, тож селяни в присутності поліції змінили замок і зайшли до храму. По тому Волинська єпархія УПЦ МП звинуватила громаду в захопленні храму.