Двох чільних пропагандистів, що діють під прикриттям РПЦ, внесли в базу «Миротворця»

14 лютого, 11:39
Суспільство
Двох чільних пропагандистів, що діють під прикриттям РПЦ, внесли в базу «Миротворця» - фото 1
Центр «Миротворець», який публікує інформацію про людей, які представляють загрозу українській державі і суспільству або вчинили злочини проти основ національної безпеки, вніс в свою базу двох відомих пропагандистів т.зв. «Русского мира», які здійснюють свою діяльність, використовуючи прикриття Московської Патріархії.

Про це повідомляє Інформаційний опір.

У «чистилищі» виявилися протоєрей РПЦ на Кіпрі, настоятель Лімасольської російськомовної громади святителя Миколи Павло Поваляєв і парафіянин цієї ж громади, пропагандист Олександр Бориславскій.

Священик Павло Поваляєв вказаний як розповсюджувач кремлівської пропаганди у вигляді т.зв. «Русского мира», порушник законодавства України про громадянство шляхом отримання другого громадянства, а також як противник незалежності українського православ'я від РПЦ.

Повідомляється, що Лімасольська російськомовна громада святителя Миколи тісно пов'язана з розвідкою РФ, зокрема з нинішнім директором СЗР ​​РФ Сергієм Наришкіним.

Поваляев втік з України після початку російської агресії в Донецькій і Луганській областях. Російське громадянство отримав згідно спеціального указу Володимира Путіна. До кінця 2017 працював в Осло (Норвегія).

Після того, як контррозвідка Норвегії викрила російського розвідника Дмитра Лінова, який працював під дипломатичним прикриттям, Лінова разом з Поваляєвим перевели на Кіпр, де вони обидва продовжили службу Росії.

Олександр Бориславскій має більш широкий «послужний список», за який внесено в «чистилище». Серед його «досягнень»: агент впливу РПЦ; антиукраїнський пропагандист; противник незалежності українського православ'я від РПЦ; поширення кремлівської пропаганди у вигляді т.зв. «Русского мира»; порушення законодавства України про громадянство шляхом отримання другого громадянства. Також він є активним членом агентурного осередку спецслужб Росії на Кіпрі під прикриттям Лімасольскої російськомовної громади святителя Миколая.

Відомо, що при народженні Бориславскій мав прізвище Кишко. Після шлюбу зі Світланою Бориславской, Олександр взяв собі її прізвище і переїхав слідом за нею на Кіпр.

Офіційно Олександр Бориславскій не працевлаштований. Заробляє роботою фотографа у зазначеній православній громаді і публікаціями тематичних статей і коментарів на тематику пропаганди «русского мира», які пронизані ненавистю до Кіпру, України, і підносять Росію і РПЦ.

Більшість своїх текстів публікує на власному Telegram-каналі «Релігія і політика», при цьому використовує псевдоніми: «Олександр Вознесенський», «Олександр Пасічник».

У своїй діяльності регулярно контактує з діючими офіцерами російських спецслужб, і агентами впливу РФ на Кіпрі.

«Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати цю публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень», - відзначають в «Миротворці».