Екс-духівник Поклонської закликав Патріарха Кирила скласти повноваження

Свердловський схиєгумен Сергій (Романов), який потрапив під суд після закликів про непокору церковному керівництву і владі, заявив, що Патріарху Кирилу і двом митрополитам слід скласти повноваження.

Екс-духівник Поклонської закликав Патріарха Кирила скласти повноваження - фото 52139

Схиєгумена Сергія називають духівником Наталії Поклонської – зрадниці України

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Патріарху Кирилу, митрополитам Іларіону, Кирилу і багатьом іншим до церковного суду треба скласти свої повноваження. Понаписуйте в усі церковні суди про притягнення їх до відповідальності", - сказав він в відеозаписі, опублікованому на одному з YouTube-каналів в п'ятницю.

Схиєгумен також додав, що до рішення церковного суду буде "поминати тільки правовірних Патріархів і архирея, в РПЦ вони є".

Раніше набув поширення відеозапис виступу схиєгумена Сергія, де він назвав пандемію коронавируса міфом і прокляв тих, хто закриває храми для профілактики зараження.

Екатеринбургська єпархія заборонила схиєгумена в служінні, його майбутнє визначить церковний суд.

Крім того, Центр з протидії екстремізму ГУ МВС у Свердловській області угледів ознаки адміністративного правопорушення в діях схиігумена, а саме поширення завідомо недостовірної суспільно значимої інформації. Священикові загрожує штраф від 30 до 100 тис. рублів.

У середу стало відомо, що на території Среднєуральского жіночого монастиря, де знаходиться схиєгумен Сергій, були виставлені козачі пости охорони.

Схиєгумена Сергія називають духівником Наталії Поклонської – зрадниці України, яка після анексії Криму стала так званим прокурором на півострові, а згодом була обрана до російської Держдуми.

Як уже інформувала РІСУ, схиєгумен Сергій (Романов) відмовився виконувати накази церковної верхівки, і, фактично, захопив монастир з "Союзом добровольців Донбасу", які воювали на стороні окупантів на Донбасі. Саме вони постійно і чергують на території і не допускають туди нікого з цероковного керівництва.

У Єкатеринбурській єпархії РПЦ визнали, що Середньоуральський жіночий монастир, де нині орудує схиєгумен Сергій, "вийшов з-під контролю".