Екс-мер Вроцлава, УКУ та благодійники зібрали кошти на надсучасний мікроскоп для військового госпіталю у Львові

03 березня, 13:23
Суспільство
Екс-мер Вроцлава, УКУ та благодійники зібрали кошти на надсучасний мікроскоп для військового госпіталю у Львові - фото 1
Один із військових госпіталів у Львові отримав надсучасний мікроскоп для проведення нейрохірургічних операцій. Це найбільш точний та найновіший мікроскоп, який зараз є в Україні. Його вартість складає 1 млн. злотих (близько 250 тис. євро), і він був куплений за гроші благодійників.

Про це повідомляє сайт Українського Католицького Університету.

Збірку на його закупівлю оголосили в липні 2022 року – багатолітній мер Вроцлава, почесний сенатор УКУ Рафал Дуткевич, архиєпископ Філадельфійський Борис Ґудзяк та ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах.

Кошти були зібрані уже в лютому завдяки благодійникам та польському народові. Серед організацій та жертводавців, які долучилися до збірки: УКУ, Народна самооборона Львівщини, Молот, Auroom, DataArt, Poland Helps, Siepomaga.pl, Margarete Müller-Bull Stiftung, Ania i Rafal Dutkiewiczowie.

2 березня благодійники, лікарі, представники влади зібралися у госпіталі, аби подякувати усім, хто долучився до ініціативи.

Рафал Дуткевич зазначив: «Ми з дружиною Анною у липні відвідали Львів та Український Католицький Університет. Тоді ми також завітали в один з військових госпіталів. Хірург, який показував нам лікарню, сказав, що вони потребують мікроскоп для проведення нейрохірургічних процедур, оскільки у них був старий мікроскоп ще з 1992 року. Тож, одразу після візиту ми вирішили організувати збірку. Адже для операцій медики потребують сучасного обладнання. Прилад, який нам вдалося купити, – це найновіший нейрохірургічний мікроскоп, який є в Україні на сьогодні. Ми дуже радіємо, що змогли допомогти Україні. Дякуємо усім за пожертви. Така співпраця зі Львовом та з УКУ врятує багато життів та поверне здоров’я багатьом українським воїнам».

Ректор Українського Католицького Університету отець Богдан Прах подякував усім за підтримку: «Для всього світу важливо зрозуміти наскільки велику ціну платить Україна сьогодні у цій війні. Поранені військові потребують найкращої медичної допомоги. Ми дякуємо за ініціативу п. Рафалу Дуткевичу, усім благодійникам, усьому польському народові. Хай Бог благословить вас. Україна дуже потребує вашої підтримки!».