Екс-схиігумен РПЦ Сергій (Романов) розповів, як виганяв духів з тіла Леніна у мавзолеї

23 січня, 11:00
Суспільство
Екс-схиігумен РПЦ Сергій (Романов) розповів, як виганяв духів з тіла Леніна у мавзолеї - фото 1
Колишній схиігумен Сергій (Микола Романов), засуджений на 3,5 роки за декількома статтями Кримінального кодексу, заявив, що проводив молебень біля тіла радянського вождя Володимира Леніна в мавзолеї.

Розповідь колишнього священика про це адвокати Романова передали журналістці Єві Меркачовій, повідомляє znak.

«Минув термін, який я мав мовчати про це. Запросили мене до мавзолею високопоставлені офіцери, прізвища яких я не можу називати. Все сталося у День Преображення Господнього (19 серпня). Нас було троє — я, схиігумен Митрофан та черниця нашого монастиря. Приводом, як я зрозумів, було бажання очистити це місце та „дива”, які там нібито відбувалися з тілом Леніна. До цього отці Троїце-Сергієвої лаври говорили, що в мавзолеї не все спокійно», - заявив Романов.

За його словами, деякі працівники мавзолею почувалися погано, а тіло Леніна нібито подавало «ознаки життя». Романов стверджує, що він звершив молебень біля саркофагу і акуратно окропив його святою водою.
У якому році сталася історія, колишній священик не каже.

Єва Меркачова каже, що подібна історія описана у романі письменника Івана Миронова, але захисники Романова не коментували цей факт.

Колишній схиігумен Сергій був засуджений на 3,5 роки колонії за статтями 110.1 («Схиляння до скоєння самогубства» або сприяння скоєнню самогубства»), 148 («Порушення права на свободу совісті та віросповідань») та 330 КК РФ («Самоправність»), суд призначив йому 3,5 роки колонії. Наразі проти нього також розслідується кримінальна справа про екстремізм.

У Свердловській області Сергій був відомий тим, що проводив у Середньоуральському жіночому монастирі обряди екзорцизму - вигнання духів з людей.

Отець Сергій свого часу запропонував Володимиру Путіну передати йому повноваження президента. "Три дні - і я наведу порядок у Росії", - сказав він у зверненні.