Експерт розповів, коли Патріарх Варфоломій надасть ПЦУ статус Патріархату

Експерт розповів, коли Патріарх Варфоломій надасть ПЦУ статус Патріархату - фото 1
Керівник відділу з питань етнонаціональної політики і релігій секретаріату уряду України, релігієзнавець Андрій Юраш в інтерв’ю порталу Credo.Press розповів, наскільки виправдані очікування, що під час візиту Патріарх Варфоломій може підвищити статус ПЦУ, тобто визнати патріарший статус, який вже був в історії української автокефалії.

На його думку, отримання статусу патріархату “не відбудеться прямо завтра”.

“Чесно кажучи, я ніде не зустрічав таких очікувань. ПЦУ – молода Церква, і зрозуміло, що вона повинна пройти певний шлях перед тим, як отримати статус патріархату. Вона дуже динамічна, наповнена енергією, це помічають і зарубіжні ієрархи. Її приклад – це стимул для багатьох інших Церков, які вже мають всі статуси, які ще потрібно отримати ПЦУ, але не мають тих внутрішніх резервів і духовної енергії і сили, які є в ПЦУ. Цілком очевидно, що у ПЦУ є необхідні внутрішні резерви і потенціал, щоб виправдати всі покладені надії”, – наголосив Юраш.

Він не вважає, що отримання статусу Патріархату відбудеться вже завтра – для цього потрібно ті інтенції, які вже закладені в ПЦУ, максимально перевести в конкретні результати на шляху визнання усіма іншими православними громадами світу.