Екзарх Харківський УГКЦ помолився за мир в Україні, зокрема на Слобожанщині, де ситуація є важкою

04.04.2022, 12:03
Католики
Екзарх Харківський УГКЦ помолився за мир в Україні, зокрема на Слобожанщині, де ситуація є важкою - фото 1
Харківський екзархат владика Василь Тучапець долучився до молитовної ініціативи Ради єпископських конференцій Європи. 2 квітня у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Харкові, а також на парафіях УГКЦ Харківщини, Полтавщини та Сумщини помолилися за мир в Україні та за невинних жертв війни і пандемії.

«Станьмо сьогодні на молитву з вірою, просімо, щоб Господь подав мир нашій Батьківщині і нашому народові», – сказав під час богослужіння екзарх Харківський владика Василій. Архиєрей пригадав присутнім, що Рада єпископських конференцій Європи запровадила ініціативу – щоб кожна єпископська конференція відслужила Божественну Літургію за мир в Україні і за жертв війни і пандемії. Для УГКЦ днем молитви стала субота 2 квітня. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.

Екзарх Харківський закликав молільників просити в Господа віри, щоб не сумніватися, а молитися за наш народ, військо, керівництво нашої держави, щоб Господь подав силу, мужність зупинити агресора і звільнити нашу Батьківщину.

«Коли хтось приходить поневолити народ, підкорити його собі, позбавити його свободи, то це є противне Божій волі. А ми просимо те, що є згідне з Божою волею, бо Господь створив людину вільною, щоб вона жила в мирі», – додав владика Василій.

Екзарх Харківський УГКЦ помолився за мир в Україні, зокрема на Слобожанщині, де ситуація є важкою - фото 90649

Місто Харків та вся область перебувають під постійними ракетними обстрілами. Так, під час вчорашнього обстрілу Харкова загинули 7 людей, ще 34 – у лікарні, серед них троє дітей. Про це 4 березня повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Найбільше постраждав Слобідський район – там повністю знищили тролейбусне депо та пошкодили з десяток будинків. Обстріл застав мирних мешканців прямо на вулицях.

Генштаб ЗСУ повідомив, що сьогодні на Слобожанському напрямку ворог продовжує блокувати місто Харків, завдає артилерійських ударів по житлових кварталах міста та намагається здійснити перегрупування військ. На Ізюмському напрямку окупанти намагалися відновити наступ, успіху не мали.

За словами голови Харківської військової адміністрації Олега Синєгубова, загалом ситуація в області є важкою. Там постійно точаться запеклі бої.