• Home page
  • News
  • OCU deems Filaret’s ordinations void and calls to change of mind...

OCU deems Filaret’s ordinations void and calls to change of mind

02.01.2020, 16:00
OCU deems Filaret’s ordinations void and calls to change of mind - фото 1

On December 29, the press service of the OCU issued a statement about the anti-canonical actions of Patriarch Emeritus Filaret and his entourage.

In the statement, all the ordinations that Filaret had recently performed were declared void.

The OCU called on Patriarch Emeritus Filaret and his current entourage to "stop, come to their senses, return from their chosen path of lies and error to the path of truth, stop attempts with the participation of Russian and pro-Russian figures to destroy the Local Church to the joy of the enemies of Ukraine."

Clergy and laity in the OCU were warned against complicity in lawless actions.

The text of the original statement is provided below

Щодо антиканонічних дій Почесного Патріарха Філарета і його оточення

28 Грудня 2019

Незважаючи на всі спроби Православної Церкви України в дусі поваги до похилого віку та минулих заслуг Почесного Патріарха Філарета спонукати його до припинення самоізоляції та до виконання соборної волі Помісної Церкви, — на жаль слід констатувати, що він продовжує порушувати канони і церковний Статут.

Священний Синод на своєму засіданні 24 червня 2019 р. визначив (п. 4 Журналу №30): «Констатувати, що Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією». Отже, будучи фактично архієреєм на спокої, він не має жодних канонічних і статутних прав на скликання і проведення церковних зібрань, на обрання і рукоположення архієреїв. Однак Почесний Патріарх Філарет продовжує вчиняти дії, які суперечать соборній волі Помісної Української Православної Церкви, канонам і Статуту.

У зв‘язку з цим слід нагадати, що на підставі 4 правила ІІ Вселенського собору, в якому сказано: «Про Максима Кініка, і про вчинені ним безчинства у Константинополі: оскільки Максим не був і не є єпископом, отже поставлені ним на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне» та авторитетних тлумачень цього правила — всі дії, вчинені Почесним Патріархом Філаретом всупереч канонам і Статуту Церкви є нікчемними.

Тому кожна особа, оголошена «єпископом» у незаконний спосіб з боку Почесного Патріарха Філарета і «призначена», зокрема, на кафедру, де вже є законний архієрей – не є єпископом. Відтак поставлені такою особою «на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне».

Закликаємо Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення зупинитися, одуматися, повернутися від обраного ними шляху неправди та омани — на шлях істини, припинити спроби за участю російських та проросійських діячів руйнування Помісної Церкви на радість ворогам України.

Застерігаємо також духовенство і мирян від співучасті у беззаконних діях, за які настане відповідальність перед Богом та Церквою.

Від Секретаріату
Священного Синоду

28 грудня 2019 р.