Фальшиве фото Папи стало вірусним у мережі

27 березня, 14:54
Суспільство
Фальшиве фото Папи стало вірусним у мережі - фото 1
«Фотографія» Папи Франциска, створена за допомогою штучного інтелекту, викликала замішання в соцмережах.

Про це повідомляє CREDO.

На цьому знімку глава Церкви виглядає вдягненим у модний, блискучо-білий пуховик із коміром оверсайз у стилі Balenciaga. Поверх пуховика, поза широкий комір, висить хрест на великому ланцюжку. В руці Папа Франциск тримає якусь конкретно не визначену річ.

Фальшиве фото Папи стало вірусним у мережі - фото 111175

Штучно створену фотографію поширено у вихідні, зокрема через Твіттер.

Чимало користувачів замислювалося, чи цей знімок не є справжнім. Одні серйозно вважали, що — так; інші розпізнали підробку, але все одно «хвалили» Папу за стиль вбрання.

Додатки, базовані на штучному інтелекті, завойовують ринок. За їхньою допомогою можна створювати зображення, які виглядають цілком справжніми.

Нещодавно в мережі, наприклад, поширилися гадані фото з нібито арешту колишнього президента США Дональда Трампа, або того, як президент Франції Емманюель Макрон став свідком зіткнення поліції з протестувальниками на вулиці Парижа. Все це твориться на основі штучного інтелекту.
Розваги зі штучним інтелектом — це цікавинка наших днів. Експерти застерігають, однак, що багато користувачів соцмереж можуть потрапити в пастку обману і поширювати фальшиві відомості.