Філарет просить Трампа підтримати УПЦ КП

Колишній предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет звернувся з листом до президента США Дональда Трампа і попросив його підтримки «в боротьбі за свободу совісті та релігій, права вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату належати до тієї Церкви, яку вони самі визначили».

Текст листа оприлюднений на сайті УПЦ КП 12 серпня. Про це інформує Радіо Свобода.

Філарет просить Трампа підтримати УПЦ КП - фото 56878

 

Крім того, Філарет застеріг Трампа від того, «щоб чиновники Державного департаменту США ставали жертвами маніпуляторів, втручалися у суто внутрішньорелігійні українські справи, підтримуючи лише одну з конфесій».

«На жаль, деякі злі сили використовують авторитет США в Україні для порушення прав людини в нашій країні, антидемократичними методами нав’язують своє бачення конфесійної приналежності, залучаючи до цього навіть представників Державного департаменту США (наприклад, візит 31.01.2020 р. державного секретаря Майка Помпео в Київ, у Михайлівський Золотоверхий монастир, був використаний представниками Православної Церкви України в своїх пропагандистських цілях)», – йдеться в листі.

Філарет також заявляє, що УПЦ КП у січні 2019 року «було незаконно позбавлено права юридичної особи (знято з державної реєстрації), майно забране на користь Православної церкви України, і, з того часу, наша Церква потерпає від утисків, не може повноцінно здійснювати свою духовну місію, а віруючих дискримінують у виборі конфесії».

«На жаль, Константинопольський патріарх Варфоломій 2019 року надав Українській церкві томос не справжньої автокефалії, а вручив документ залежності від себе і сьогодні він наполягає на ліквідації Київського патріархату. Але значна частина православних віруючих України твердо вирішила і надалі лишатися в УПЦ Київського патріархату», – йдеться в листі.