• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Франція просить США допомогти усунути згрозу ісламського тероризму перед Олімпійськими іграми в Парижі...

Франція просить США допомогти усунути згрозу ісламського тероризму перед Олімпійськими іграми в Парижі

22.05.2023, 09:09
Світові
Франція просить США допомогти усунути згрозу ісламського тероризму перед Олімпійськими іграми в Парижі - фото 1
Глава МВС Франції Жеральд Дарманен, який перебуває з візитом у США, висловив занепокоєння у зв’язку з відновленням загрози «ісламських терористів» у Європі та попросив американський уряд посилити співпрацю в боротьбі з цим явищем перед Олімпійськими іграми в Парижі в 2024 році

Про це пише ZN.UA з посиланням на Le Monde.

«Для європейців і для Франції головним ризиком є ​​сунітський ісламістський тероризм і що антитерористична співпраця між спецслужбами є абсолютно важливою, — зазначив він в інтерв’ю Agence France-Presse в Нью-Йорку. — В той час, коли американці можуть мати більш національне бачення протестів — білий супремасизм, неодноразові стрілянини, змова — вони не повинні забувати про те, що здається нам головною загрозою в Європі: це тероризм. Сунітський», — наполягав французький міністр.

Дарманін підтвердив, що «ризик відновлюється» і знову буде спрямований на Францію та її європейських сусідів. Він вказав на «ендогенну, внутрішню загрозу від людей без створення мереж, але які, радикалізуючись, вживають заходів за кілька годин чи за кілька днів. Хтось бере ніж, йде в пекарню і вбиває людей». І «існує екзогенний (зовнішній) ризик, організовані люди, які приїжджають до Франції, щоб здійснити атаку типу «Батаклан» — атаку, яка сталася в Парижі 13 листопада 2015 року.

Серія терористичних актів відбулася 13 та 14 листопада 2015 року в X та XI округах Парижа. Майже одночасно сталося кілька інцидентів: вибухи біля стадіону «Стад де Франс», де проходив товариський матч між збірними Франції та Німеччини, на якому був присутній президент Франсуа Олланд, розстріл відвідувачів ресторану, а також інцидент із заручниками в театрі "Батаклан" на 1500 місць. Загалом загинуло не менше 129 людей. У цілому відбулося не менше 6 терористичних атак у різних районах Парижа. Відповідальність за теракти взяло на себе угрупування «Ісламська Держава».

Таким чином, Дарманін висловив жаль з приводу виходу американців з Афганістанцута (виходу) Франції зі «смуги Сахело-Сахари», «відтворення осередків ІДІЛ [організація «Ісламська держава»] у Леванті, які створюють ці екзогенні загрози».

З огляду на події, які збирається організовувати Франція, є значний ризик терористичних атак.