Французькі військові написали Макрону про ризик громадянської війни через ісламізм

10.05.2021, 18:19
Світові
Французькі військові написали Макрону про ризик громадянської війни через ісламізм - фото 1
Група французьких військових звернулася до президента Еммануеля Макрона з листом на підтримку послання відставних колег, попередивши його, що поступки ісламізму ставлять під загрозу виживання країни.

Про це повідомляє Главком з посиланням на французькі ЗМІ.

«Ми говоримо про виживання нашої країни, про виживання вашої країни», – цитують ЗМІ витяги з листа, що з'явився в консервативному виданні Valeurs Actuelles.

«Вони (відставні військові – ред) душу поклали на знищення ісламізму, якому ви йдете на поступки на нашій землі», – зазначають автори послання, адресованого Макрону і Кабінету міністрів Франції.

Як повідомляється, зараз не зрозуміло, скільки французьких військових стоять за цим листом і які у них звання. Під листом можуть вільно підписатися всі охочі.

Водночас самі автори послання описали себе як молоде покоління військових, що безпосередньо брали участь в операціях, які Франція почала після атак 2015 року.

«Якщо розпочнеться громадянська війна, військові підтримають порядок на ввіреній їм території... Громадянська війна назріває у Франції, і ви прекрасно про це знаєте», – попередили автори листа.

ЗМІ нагадують, що раніше лист з аналогічними застереженнями направили 20 відставних французьких генералів і група офіцерів. Це звернення викликало великий резонанс у Франції.

Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс назвав ініціативу неприпустимим втручанням військових у внутрішнє життя Франції і випадом проти республіканських принципів, а начальник Головного штабу ЗС Франції Франсуа Лекуантр пообіцяв покарати авторів листа.

Нагадаємо, 9 травня Макрон відкрив в Страсбурзі конференцію, присвячену майбутньому Європи.

В ході свого виступу він закликав відновити великі проекти, вказавши на необхідність дослідження космосу і Світового океану. За словами президента Франції, Європа «повинна бути лідером в скороченні шкідливих викидів в атмосферу».

Разом з цим, зауважив Макрон, що необхідно «зміцнювати авторитет демократії». Він вважає, що в ході багатомісячної дискусії особливу роль потрібно відвести молоді. Лідер Франції переконаний, що саме молоді учасники заходу внесуть найбільшу кількість пропозицій.