Генпрокуратура пообіцяла розслідувати загадкову смерть митрополита УПЦ МП в окупованому Луганську

Генпрокуратура пообіцяла розслідувати загадкову смерть митрополита УПЦ МП в окупованому Луганську - фото 1
Офіс Генеральна прокуратура України пообіцяв перевірити факти ймовірної насильницької смерті митрополита УПЦ МП Митрофана Юрчука в окупованому Луганську.

Такий висновок випливає із відповіді Офісу Генпрокурора на інформаційний запит «Главкома», передають UAZMI.

«…Відповідна інформація, опублікована у засобах масової інформації, буде перевірена під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вчинення злочинів учасниками не передбачених законом збройних формувань «ЛНР» – ідеться в повідомленні Офісу.
У відомстві також додали, що нині ані Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, ані Офіс Генпрокурора, ані органи прокуратури Луганської області не здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом смерті митрополита Луганської єпархії УПЦ МП.

Як повідомлялося раніше, 18 червня в окупованому Луганську помер керуючий Луганської єпархії Церкви Московського Патріархату в Україні митрополит Митрофан.

«Главком» опублікував висновки судово-медичної експертизи, яку видали покійному у так званій «ЛНР». У них ідеться про те, що помер митрополит внаслідок травми голови. Після публікації документу та інтерв'ю з митрополитом Климентом (Вечерею), причину смерті на сайті єпархії було змінено. Більше того, у повідомленні від 19 червня замість стверджування про «інфаркт» тепер значиться, що митрополит Митрофан помер «імовірно в результаті перенесеного інфаркту».

Митрополит Митрофан був одним із тих митрополитів Церкви у єдності з Московським Патріархатом, який служив на окупованій території, його обвинувачували в співпраці з бойовиками, його діяльністю цікавилися українські спецслужби.

Окрім того, митрополит Митрофан до вручення Томосу ПЦУ входив до Комісії Московського Патріархату для ведення переговорів «з тими, хто відокремився від церковного спілкування», коли РПЦ і УПЦ КП намагалися налагодити спілкування.