Генсек ООН провів телефонну розмову з Патріархом УГКЦ Святославом

Генсек ООН провів телефонну розмову з Патріархом УГКЦ Святославом - фото 1
Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш 19 квітня зателефонував Патріарху УГКЦ Святославу, повідомивши його про свій заклик до пасхального припинення вогню в Україні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Генсек ООН розповів Главі УГКЦ, що в порозумінні з Папою Франциском і від імені ООН робить заклик до пасхального припинення вогню, щоб, з одного боку, усім християнам можна було мирно відсвяткувати Пасхальні свята, зокрема й росіянам, які, як і християни в Україні, святкуватимуть Великдень 24 квітня, а з іншого – провести в період перемир’я евакуацію людей та, відкривши гуманітарні коридори, доставити необхідну допомогу туди, де це потрібно. Антоніу Гутерреш висловив сподівання, що його заклик до перемир’я від імені ООН все-таки буде почутий.

Блаженніший Святослав проінформував Генсека ООН, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій зробила подібний заклик. У заклику ВРЦіРО, підкреслив Глава УГКЦ, є декларована готовність співпрацювати, щоб гуманітарні коридори були, по-перше, відкриті, а по-друге – щоб вони все-таки запрацювали.
«Усі Церкви готові долучитися до організації цих гуманітарних коридорів, а також до евакуації людей з небезпечних місць і доставки гуманітарних вантажів туди, де це найбільше потрібно», – сказав Предстоятель УГКЦ.