"Герої помирають для того, щоб жити": В УКУ відбувся благодійний вечір пам’яті Артемія Димида

"Герої помирають для того, щоб жити": В УКУ відбувся благодійний вечір пам’яті Артемія Димида - фото 1
27-річний Артемій Димид загинув на війні 18 червня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів. Артемій — випускник Українського католицького університету. Син отця Михайла Димида, першого ректора Львівської богословської академії (тепер УКУ), капелана Майдану та Іванки Крип‘якевич-Димид, відомої іконописиці. Правнук історика Івана Крип’якевича та священика й скрипаля Артемія Цегельського, що сім років провів на засланні в Сибіру.

Джерело: УКУ

2 листопада в УКУ батько героя о. професор Михайло Димид презентував свою книгу «Шляхом служіння». Усі виручені кошти від продажу книг будуть скеровані у стипендіальний Фонд ім. Артемія Димида. Мета — сформувати сталий фонд (ендаунмент) в сумі 76-100 тис. доларів, який дозволить генерувати стипендію та щороку покривати витрати на навчання студента чи студентки в Українському католицькому університеті щороку.

Дата 2 листопада була обрана не випадково, це день пам’яті великомученика Артемія – полководця.

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца у промові наголосив: «Герої помирають, але для того, щоби жити. Служіння – гарне слово, яке можна багато разів повторювати, проте служити нелегко. Сьогодні пам’ятаємо про Артемія Димида, через якого і його родина, і всі ми ожили у служінні, у певній свідомості... Жертовна смерть Артемія вже приносить плоди».

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца
Отець Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультету УКУ, подякував отцю Михайлові Димиду за три речі: за відвагу приїхати в Україну з Західного світу і взятися до праці, за інтелектуальну відвагу бачити проблеми реального життя та за виховання дітей.

Отець Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультету УКУ

Мирон Ціздин, президент та засновник «The BLPS Group» згадав, як вперше почув від отця Димида розповідь про смерть сина і назвав цю розповідь – справжнім пасторальним богослов’ям, коли розповідають про смерть сина без ненависті: «Я мушу повторити це – без ненависті. Навіть я відчував ненависть, хоч Артемій не був моєю дитиною. Але дати перспективу богословську, особисту і батьківську на таку подію через день після неї без ненависті – це дійсно надзвичайна річ».

Іванка Крип’якевич-Димид малює ікони

Сам отець Михайло Димид у промові наголосив: «Спільноти, цінності, благословення – три орієнтири мого життя. У моєму житті були такі спільноти: батьки, парафія, священики, семінарія, радіо “Воскресіння”, Львівська богословська академія, УКУ. Ці спільноти грали важливу роль в моєму житті. Я мав щастя зустріти у тих спільнотах позитивних людей, добрий приклад. Я не бачив поганого прикладу. Нині ми можемо чути різні історії, коли молоді люди зустрічають поганий приклад, який впливає на життя . Я вдячний Богові, що він мене захищав через молитву. Другий момент – цінності. Бог і Україна. Але у практиці, не у теорії. Теорія є дуже важливою, щоби визначити, що є Бог, що є Україна. Вони зустрічаються в конкретних людях. Третій напрям – благословення. У своєму житті я отримав дуже багато благословення. Ми маємо у думці чи в слові благословляти, а не проклинати. Коли ми благословляємо, ми себе ушляхетнюємо».

Отець Михайло Димид

Першокурсниця УКУ, пластунка Софія Фітьо отримала першу стипендію імені Героя Артемія Димида. Під час благодійного вечора дівчина розповіла, що для неї це означало: «Я не сумнівалась, що буду вступати в УКУ, оскільки тут навчаються багато моїх друзів, від них я чула багато позитивного про цей університет. Коли вступила, то не могла уявити, що отримаю першу стипендію імені Артема Димида. Це, перш за все, означало можливість навчатися в УКУ, за що я дуже вдячна. І це багато означало для мене як для пластунки. Тепер я ще більше горда з того, що є пластункою, як був Артемій... Артемій пішовши на війну показав, що є хорошим прикладом для наслідування не тільки для пластунів, а й для усіх нас. Тож, коли я отримала іменну стипендію, для мене це стало знаком, що все роблю не даремно. Водночас – це виклик. Бо маю довести собі, що варта цієї стипендії».

Першокурсниця УКУ, пластунка Софія Фітьо

Отець Михайло Димид подарував свої твори Бібліотеці УКУ.

Гості зустрічі мали нагоду також придбати футболки від бренду українського одягу «Авіація Галичини», який є співзасновником стипендіального іменного фонду імені Артема Димида разом. Усі вторговані кошти будуть передані у фонд. Придбати футболки можна на сайті.

Відбувся благодійний аукціон артефактів, які передали з фронту побратими Артема Димида, іконописних робіт Іванки Крип’якевич-Димид, Уляни Креховець та Юлія Монька. Усі виручені кошти з аукціону будуть передані до фонду.

Зробити свою пожертву до стипендіального фонду ім. Артемія Димида, ви можете за посиланням https://supporting.ucu.edu.ua/donate/?order=artem_dymyd