Глава Кіпрської Православної Церкви закликав бути готовим до конфлікту з Туреччиною

26.12.2021, 11:58
Світові
Глава Кіпрської Православної Церкви закликав бути готовим до конфлікту з Туреччиною - фото 1
Глава Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом II закликав населення острова відстоювати свої права, продовжувати вимагати виведення турецьких військ з території Кіпру і бути готовим до оборони своїх позицій, якщо конфлікт з Туреччиною прийме більш напружений характер.

Про це він заявив у суботу у своєму різдвяному зверненні до віруючих, пише УНН.

“Ми повинні залишатися єдиними і непохитними у відстоюванні своїх прав, твердими і непохитними в нашій вимозі виведення окупаційних військ, повернення біженців в будинки своїх предків і в той же час готуватися до оборони на випадок можливої ескалації конфлікту”, — сказано у зверненні архиєпископа.

Предстоятель Кіпрської Церкви підкреслив, що жителі острова в 47-й раз відзначають Різдво “у розділеній країні, де третина людей покинули свої родинні будинки” і де багато осіб досі вважаються зниклими безвісти. Архиєпископ попросив жителів острова не забувати про свій бойовий дух, тому що “поведінка загарбника” не допускає самозаспокоєння.

Він додав, що Христос прийшов до людей для того, щоб захистити скривджених і допомогти тим, хто бореться за справедливість, і це, за словами архиєпископа, дозволяє віруючим не втрачати надії.
“Але абсолютно необхідно, щоб ми продовжували нашу боротьбу, спрямувавши погляд на Христа”, — додав він.

Кіпр розділений за національною ознакою з часу збройного вторгнення Туреччини у 1974 році, спровокованого держпереворотом прихильників приєднання острова до Греції. У результаті військових дій під турецьким контролем опинилося приблизно 37% території Кіпру, на якій у 1983 році була утворена Турецька Республіка Північного Кіпру (ТРСК), що визнається в світовому співтоваристві тільки Анкарою. Південна частина острова залишилася під контролем Республіки Кіпр, населеної переважно греками-кіпріотами.