Глава римо-католиків Білорусі написав прохання про відставку

13.12.2020, 10:29
Католики
Глава римо-католиків Білорусі написав прохання про відставку - фото 1
Митрополит Мінсько-Могилевський архиєпископ Тадеуш Кондрусевич найближчим часом має намір переслати апостольському нунцію в Білорусі прохання про відставку на ім'я Папи Римського Франциска.

Про свій намір єрарх, якого білоруська влада з кінця літа не впускає в країну, сказав в інтерв'ю католицькому інформагентству KAI, повідомляють Белорусские новости.

На питання, чи піднімають представники Святого Престолу перед владою Білорусі питання про його повернення на батьківщину, архиєпископ Кондрусевич заявив: «Я знаю, що нунцій [Анте Йозич] продовжує говорити про мене з владою, а також що за ситуацією постійно стежить Державний секретаріат Святого Престолу ».

«Інша справа, що 3 січня 2021 роки мені виповниться 75 років. Я офіційно йду у відставку і повинен піти на пенсію. Я вже написав прохання про відставку і незабаром перешлю його нунцію», - повідомив він.

На зауваження про те, що понтифік може продовжити термін його служіння, Кондрусевич сказав: «Не знаю. Все залежить від Святішого отця».

Католицький єрарх висловив надію, що «все закінчиться добре» і йому вдасться повернутися в Білорусь.

«Я ніколи не був залучений в політику, а тільки проповідував Євангеліє і реалізовував соціальне вчення Костелу», - підкреслив він.

Згідно з Кодексом канонічного права Римо-Католицької Церкви, дієцезіальному єпископу, якому виповнилося 75 років, «пропонується подати прохання про відставку з посади верховному понтифіку, який, розглянувши всі обставини, прийме своє рішення».

Єпископ, чиє прохання про відставку було прийнято, «зберігає за собою титул заслуженого єпископа своєї дієцезії, а також при бажанні може зберегти місце проживання в цій дієцезії, якщо з огляду на особливі обставини, Апостольський Престол не розпорядиться інакше».

Архиєпископ Тадеуш Кондрусевич понад три місяці не може повернутися на батьківщину.

31 серпня прикордонники не пропустили його з Польщі до Білорусі без пояснення причин. Згодом було заявлено, що МВС визнало паспорт Кондрусевича недійсним, ведеться перевірка, пов'язана з можливою наявністю у нього чинного іноземного громадянства, а також з припиненням колишнього іноземного громадянства після натуралізації в Білорусі. Лукашенко кілька разів звинуватив Кондрусевича в тому, що він виїжджав до Польщі «для консультацій».