Глава УГКЦ дипломатам при Святому Престолі розповів про трагічні наслідки російської агресії
У своїй доповіді Блаженніший Святослав розповів про трагічні наслідки російської агресії, гуманітарну катастрофу та служіння Церкви в умовах війни. Глава УГКЦ теж вказав на необхідні умови для досягнення справедливого миру в Україні. Про це повідлмляє Департамент інформації УГКЦ.
Блаженніший Святослав розповів послам про порушення російськими військовими фундаментальних прав людини, гарантованих різними міжнародними договорами, зокрема права на життя і безпеку дітей, цивільних осіб та військовослужбовців, застосування рф забороненої зброї проти цивільного населення, зброї широкого ураження проти мирного населення, депортації тощо.
Глава УГКЦ наголосив, що «злочини російської армії в Україні є виразним геноцидом українського народу, про що відверто говорить відомий історик Тімоті Снайдер». Блаженніший Святослав теж розповів про ідеологію «русского міра, проповідником якої є Патріарх Кіріл, і яка народилася в лоні російської православної церкви». Глава УГКЦ порівняв доктрину ідеології «русского міра» з доктриною ІДІЛ і наголосив, «що проповідування цієї доктрини найвищими представниками російської церкви дискредитує євангельську місію Церкви та наражає на небезпеку все християнство». Блаженніший Святослав висловив переконання: «Якщо глобальний християнський світ не знайде в собі антитіл для відкинення та засудження ідеології русского міра, християнство втратить довіру сучасної людини».
Під час зустрічі було продемонстровано відеоматеріали із священнослужителями російської православної церкви, котрі стріляють із гранатомета «проти НАТО» та навчають, як потрібно молитися під час заряджання автомата.
На запитання про перспективу миру для України Блаженніший Святослав відповів, що «це відкрите запитання», але для «справедливого миру потрібно встановити правду про все, що росія зробила в Україні, справедливість, а найголовніше — покаяння за вчинені злочини».
Глава УГКЦ теж поділився власним досвідом душпастирських візитів окупованих, а відтак звільнених територій, зокрема Бучі та Ірпеня. Блаженніший Святослав відзначив «неймовірно жертовне служіння єпископів, священників, монахинь та монахинь на цих територіях. Їхнє служіння є для мене знаком, що Господь не покинув нашого народу».
Окрім послів європейських країн в заході взяли участь кардинал Філоні, очільник Ордену Гробу Господнього, посол США, Австралії та спеціальний представник МЗС Італії з питань релігійної свободи
Зустріч з дипкорпусом стала завершальною в програмі візиту Глави УГКЦ до Рима.