Глава УГКЦ: "Мене вражає позиція закордонної Російської Православної Церкви і засмучує позиція патріарха Кирила"

14 березня, 14:11
Католики
Глава УГКЦ: "Мене вражає позиція закордонної Російської Православної Церкви і засмучує позиція патріарха Кирила" - фото 1
«Свого часу суд над такими діями винесе сама історія», – зазначив Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання ведучого Радіо НВ про оцінку ролі РПЦ у війні Росії проти України та про те, що Патріарх Кирил благословляє російське військо на вбиства в Україні

"Мене вражає позиція закордонної РПЦ, її структур у Європі, які зовсім по-іншому оцінюють війну. Зокрема, вразила позиція представників мюнхенської ієрархії, які засудили агресію Росії проти України і звернулися до своїх вірних, росіян, щоб ті приймали біженців з України. Вони організовують збір коштів для наших біженців, щоб допомогти нам", – розповів Глава УГКЦ. Слова Патріарха поширив Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що з боку росії ведеться використання Церкви для маніпуляцій і своєї воєнно-політичної пропаганди і це неприпустимо:

"Бачимо, що ведеться маніпуляція правдою з боку самої росії, використання Церкви для своєї військової пропаганди. Думаю, що це неприпустимо. Але весь вільний світ, католицький, православний і протестантський, рішуче протистоїть такій позиції. Знаю, що пишуться десятки листів до Кирила з вимогою негайно зупинити війну".

При цьому Глава УГКЦ зазначив, що УПЦ МП в Україні "підтримує нашу державність, бачимо чіткі меседжі, які подає Блаженніший Онуфрій".

Додамо, прес-служба Росгвардії повідомила про те, що у неділю її директор Віктор Золотов прийняв із рук патріарха Кирила ікону Августівської Божої Матері для головного храму Росгвардії. Він пообіцяв Кирилу, що "військовослужбовці Росгвардії спільно зі Збройними силами РФ виконують усі поставлені завдання під час спецоперації в Україні".