Глава УГКЦ: Ми мусимо говорити про псевдособор 1946 року, бо дехто знову хотів би повторити цю акцію

05.03.2021, 12:17
Держава
Глава УГКЦ: Ми мусимо говорити про псевдособор 1946 року, бо дехто знову хотів би повторити цю акцію - фото 1
Ми мусимо говорити про псевдособор 1946 року, який ліквідував УГКЦ, щоб така подія більше ніколи не повторилась.

Про це в інтерв'ю на Живому телебаченні розповів Патріарх УГКЦ Святослав.

"Ми пам'ятаємо про цю подію, щоби запобігати. Львівський псевдособор 1946 року став актом ліквідації нашої Церкви. Насильницької ліквідації", - заявив Предстоятель.

Патріарх Святослав підкреслив, що УГКЦ ліквідували не тому, що хтось хотів православізацію Гличини, чи мав на меті показати істинність чи торжество православ'я.

"Це був акт ліквідації нашої Церкви і глибоке приниження гідності Російської Православної Церкви. Тому такго типу відкриття правди є зціляючим. Це терапевтичні кроки, які ми мусимо пережити. Ми мусимо пізнати свою правду, якою б тяжкою вона не була, і мусимо з нею примиритися", - зазначив першоєрарх.

За його словами, не все духовенство УГКЦ у ці важкі часи повелося героїічно.

"Були мученики й ісповідники, і теж були відступники, які не витримали цієї жахливої совєтської машини і стали її жертвами. Ми знаємо наскільки гибоко у своєму сумлінні переживали учасники цього псевдособору. Вони потім каялися владиці Миколаю Чарнецькому, який вернувся з Сибіру, як єдиний поки єпископ. Вони приходили і відкликали свої підписиси, а він приймав уже православних священиків назад до підпільної Католицької Церекви", - сказав Глава УГКЦ.

"Якщо ми сьогодні не будемо це пам'ятати і не будемо про це говорити, то така подія має небезпеку повторитися. Ми бачимо, що, на жаль, не всі репресивні машини припинили свою діяльність. На жаль, багато хто хотів би повторити ті акції в різних частинах окупованої сьогодні України. І ми бачимо, що такого типу запобігання є необхідне як щеплення проти коронавірусу.

Якщо ми будемо пам'ятати і запобігати, тоді маємо надію, що у сучасному світі жодна інша Церква не переживе подібного лиха і подібної біди.", - наголосив Патріарх УГКЦ Святослав.